Táhne Frýdek, pomáhá i Třinci. Když je čas, sednu na motorku, vypráví Mikulík

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Milan Mikulík je klíčovým mužem Frýdku-Místku a dokonce odehrál dvacet utkání za partnerské Oceláře. „Nečekal jsem, že bych za Třinec nastoupil v tolika zápasech," prozrazuje sedmatřicetiletý forvard.

HokejkaTV

» HLASUJTE PRO MILANA MIKULÍKA V ANKETĚ SYMPAŤÁK WSM LIGY ZDE

Proč jste vlastně v létě odešel do Frýdku-Místku?
Ve Varech mi skončilo angažmá, jsem rodilý Ostravák a rodina se chtěla vracet. Proto jsem sháněl nějaké angažmá v okolí Ostravy. Frýdek mi nabídl dobré podmínky a lákalo mě poznání, jak to tady funguje.

Napadlo vás, že byste mohl být povolán i do Třince?
Na začátku, když jsem seděl s Janem Peterkem (jednatel Frýdku, pozn. redakce) a Jiřím Juříkem (trenér Frýdku, pozn. redakce), něco proběhlo. Nějaká záloha tam byla, kdyby se zranili hráči, že bych zaskočil. Ale v tolika zápasech jsem to nečekal, mile mě to překvapilo.

Objevil jste se i v zápasech Ligy mistrů.
Myslím si, že Třinec celkově k té Lize mistrů přistoupil parádně. Každý zápas se hrál ve vysokém tempu, kvalitně a fanoušci si to užívali, mohli cestovat s Třincem. Pro mě to byl super zážitek.

Vyhovuje vám, že odehrajete několik zápasů v extralize a pak se přesunete do WSM Ligy?
V mém věku je asi lepší být vytížený zápasově než trénovat. Hodnotím to kladně, i když to někdy bylo náročnější.

„Třinec k Lize mistrů přistoupil parádně. Pro mě to byl super zážitek."

I když jste k úspěchu Frýdku přispěl z poloviny, jak hodnotíte dosavadní výsledky?
Sezonu jsme rozjeli parádně. Byli jsme kompletní, silná sestava, úžasně se nám hrálo. Měli jsme sebevědomí. Na každý tým padne deka, tu, si myslím, že tady ve Frýdku teď máme. Musíme se z pod ní co nejrychleji dostat. Je tady ale spousta mladých kluků, kteří teprve nakukují do dospělého hokeje. Někdy je to náročnější, ale je to fajn.

Jaké jsou vyhlídky rysů do zbytku sezony?
Máme jeden cíl, a to udělat play off. Chceme se tomu všichni podřídit. Můžeme zaskočit favority.

Jak se vám jako staršímu a zkušenějšímu hraje s mladšími kluky?
Myslím si, že jak jsem hrál s Lípou (Vít Christov, pozn. redakce) a Kofem (David Kofroň), tak nám to fungovalo. Kluci se snažili, já jsem tam dodával nějaký vliv nebo zkušenost. Kluci pracovali suprově a spousta kluků pracuje, můžu to tedy hodnotit jenom kladně.

Mate nějaké speciální úkoly v kabině a na ledě?
V kabině jsme na to dva nebo tři. Vlastně já, Marty (Rostislav Martynek) a Klima (David Klimša), abychom ty mladé trochu učili, jak k tomu hokeji přistupovat. Nahecovat mladší kluky před zápasem, aby do toho šli v enormním nasazení. Co se týče na ledě, trenéři si asi ode mě slibují rozhodování nějakých zápasů, strhnutí týmu na vlnu bojovnosti a úspěšnost v přesilovkách.

„Máme jeden cíl, a to udělat play off. Chceme se tomu všichni podřídit."

V čem vidíte své hokejové přednosti a kde si naopak myslíte, že byste měl přidat?
Každý se může v každém věku zlepšovat. Člověk je na něco zvyklý, má nějaké návyky. Mou předností je asi bruslení a bojovnost.

Nedávno jste hráli utkání s Kladnem, jedním z uchazečů o postup do extraligy. Jaké jsou tyto zápasy?
Tady ty zápasy jsou parádní, hraje se se špičkou tabulky téhle ligy. Mančafty chtějí postupovat, dělají pro to maximum. Osobně si myslím, že jsme s každým týmem ze špičky odehráli skvělé utkání a vždycky jsme vyrovnaným soupeřem. Někdy nás ovšem soupeř přetlačí zkušeností nebo vyrovnaností pětek, síla od těch týmů je vždycky velká. Já se na tyhle zápasy vždy těším, hraje se ve vysokém tempu, má to svou kvalitu.

Milan Mikulík.

Milan Mikulík. | Foto: Kateřina Velčovská, hcf-m.cz

V sezoně 2015-16 jste odehrál 18 zápasů v běloruském Němanu Grodno. Jaký je rozdíl mezi běloruským a českým hokejem?
Rozdíl tam je velký, ale každá liga má své specifikum, nedá se to takhle hodnotit. Tam je to spíše techničtější, hodně Bělorusů si hraje s pukem, mají to tak zažité. Tady je to ve větší rychlosti, agresivitě a dohráváme souboje. Jestli můžu říct za sebe, u nás je první liga v mnoha zápasech kvalitnější.

Co rád děláte ve volném čase?
Mám dvě děti, věnuji se jim, mají spoustu kroužků. Když mi zbyde čas, sednu na motorku a jedu se s kamarády projet. To si hodně užívám.

Máte nějaký zajímavý koníček?
Zajímavý asi ne, ale koníčkem je pro mě ježdění na té motorce. Domluvit se s kamarády a někam vyjet, to je na vyčištění hlavy nejlepší.

„Když mi zbyde čas, sednu na motorku a jedu se s kamarády projet."

Jakou profesi byste vykonával, kdybyste nehrál hokej?
Jsem vyučený truhlář pro výrobu nábytku. Nevím, jestli bych se tím směrem nějak hrnul, i když mě to docela bavilo. Možná bych u toho ale zůstal.

Překvapilo vás, že jste byl vybrán za největšího sympaťáka z celého frýdecko-místeckého týmu?
Hodně mě to překvapilo. Spousta lidí mě v hokeji ani jako sympaťáka nevnímá. Překvapilo mě to, pousmál jsem se a jsem moc rád za hlas, pokud mi ho někdo poslal.

Milan Mikulík.

Milan Mikulík. | Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz