Tady je Hasmanovo. Mladíček z Klatov juniorem skupiny Střed

Foto: kozel83.rajce.idnes.cz

17. června 2020, 10:15

Pavel Mandát

Jestliže by si některý z hráčů letos zasloužil přízvisko druholigová kometa, byl by to určitě Josef Hasman z Klatov. To dokládá i skutečnost, že právě jeho zvolili trenéři a manažeři za nejlepšího juniora skupiny Střed.

Aplikace Tipsport extraligy

Není to překvapení. Hasman mezi mladíky skutečně vyčníval. Šlo přitom o jeho debutovou sezonu mezi muži, do které však vletěl, jak se říká, bez bázně a hany. Důkazem budiž statistiky. Za 36 zápasů základní části nasbíral mladík z Plzně 52 kanadských bodů (31+21). Další tři bodíky pak přidal ve zkráceném play off.

Hasman tak dokonale roztrhal tvrzení o tom, že první sezona v dospělém hokeji je pro každého junáka obtížná. Pro něj to byla procházka růžovým sadem. Nebo pokud jste fanoušci seriálů, růžovou zahradou.

Zvládl ji bravurně. Okamžitě se zařadil mezi lídry svého týmu. Dokázal rozhodovat zápasy. Nebyl z hráčů, kteří by se na hřišti báli zodpovědnosti. Ba naopak. On takové situace vyhledával. Právě v nich byl dobře vidět jeho talent, neboť velké hráče dělá do značné míry zejména tato schopnost.

Hasman ji rozhodně má. Devatenáctiletý benjamínek disponuje všemi předpoklady k tomu, aby z něj mohl vyrůst nadprůměrný hokejista. 

Všimli si toho i ostatní. A tak Hasmanovi přistála na stole během sezony nabídka z prvoligového Ústí nad Labem. Využil ji.

V dresu Slovanu naskočil do osmi zápasů, během nichž dokázal zaznamenat pět kanadských bodů (1+4). Rovněž tohle jsou skvělá čísla, která svědčí o Hasmanově příslibu do budoucna.

Nejlepší junioři 2. ligy - skupina Střed

2019/20 – Josef Hasman (SHC Klatovy)

Individuální ceny ve 2. lize za sezonu 2019/20 - Skupina Střed

Nejlepší brankář: Dominik Šorf (HC Tábor)
Nejlepší obránce: Vladimír Sičák (HC David Servis České Budějovice)
Nejlepší útočník: David Šafránek (SC Kolín)
Nejlepší junior: Josef Hasman (SHC Klatovy)
Nejlepší trenér: ?
All-Star tým: ?
Hráč sezony: ?

Foto: kozel83.rajce.idnes.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz