Tábor vlastní ligové zázemí, Kolín má do první ligy dále

Foto: hctabor.com

11. března 2015, 11:05

Marek Komárek

Druholigové boje se dostávají do čtvrtfinálové fáze. Už pouze osmička celků může na západě pomýšlet na postup do první hokejové ligy. Outsider z Bíliny, který porazil Vrchlabí ve třech utkáních díky dvěma kontumacím, o postupových ambicích hovořit nemůže. Naopak poprvé v historii vyhrál utkání play off. Na druhé straně Kohouti z Tábora a Kozlové z Kolína ve čtvrtfinále, stejně jako Kobra Praha, skončit nehodlají. Jejich snem není jen postup mezi čtveřici nejlepších. Ptali jsme se na adresách obou celků, jak vidí situaci kolem případného postupu do vyšší ligy.

HokejkaTV

Táborští zkušenosti s prvoligovou scénou mají. Manažer klubu Štěpán Kadilák ale přiznal, že v případě postupu Kohoutů nebude v klubu dostatek financí pro pokrytí celého provozu. Hokej je v Táboře opravdu hodně populární, má nespočet svých příznivců, a proto se vedení klubu snaží neustále jednat. Nejbližší budoucnost pro diváky nemusí znamenat jen zažitý druholigový vzorec.

Pro Kozly z Kolína je postup výrazně determinován finanční situací. Vše ostatní se bude podle manažera prvního týmu Jakuba Plašila odvíjet od ní. Středočeský klub chce ale samozřejmě dojít co nejdále. Když by se podařilo postoupit až do vyšší soutěže sportovní cestou, klub by účast odříci nechtěl. „Jsem přesvědčen, že vzhledem k tradici, vhodné geografické poloze a možné spolupráci s okolními extraligovými kluby by účast byla logická a pevně věřím i nekřečovitá,“ vidí pozitivně situaci v Kolíně Plašil. Jednaosmdesátiletá historie navíc pamatuje prvoligový Kolín.

Kolínští by problematiku doplnění kádru řešili až jako poslední. Jsou si ovšem vědomi potřeby jeho doplnění nebo spíše kompletní transformace. „Dnešní kádr je druholigový,“ ví Plašil.

Na otázku konkurenceschopnosti kádru odpovídal i manažer Tábora Štěpán Kadilák a opět s trochou nejistoty: „Kádr by mohl být na 60 až 70 procent stabilizován. Pro dlouhodobější a úspěšné působení v první lize by ho samozřejmě chtělo ze zbývající třetiny vhodně doplnit.“

Obrovský rozdíl mezi oběma kluby je v zázemí. V Táboře stadión splňuje i nejpřísnější parametry pro sehrání mezistátních soubojů všech věkových kategorií. Manažer tamního celku nastínil poslední změny: „Během minulých let prošel stadion rozsáhlou rekonstrukcí za přibližně sto milionů korun, za což děkujeme městu Tábor. Letos navíc došlo i k dobudování moderního zázemí šaten a sociálního zařízení.“

Zatímco Táborští mají téměř ideální podmínky, Kozlové vědí, že se velké rekonstrukci nejen zázemí v případě postupu pravděpodobně nevyhnou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz