Tábor na ledě zatím bez kapitána, hlásí i dva odchody. Koho zkouší?

Foto: hctabor.com

3. srpna 2020, 19:00

Ondřej Mach

Přípravu na ledě zahájili minulý týden táborští hokejisté. Na první tréninkové jednotce se hlásilo 27 hráčů, z nichž někteří v příštích dnech zabojují o místo v kádru. Kohouti mimo jiné oznámili i dva odchody.

Aplikace Tipsport extraligy

„Přizpůsobili jsme trénink tomu, aby si kluci na led zase přivykli a zapracovali se. Od čtvrtka budeme na ledě trénovat ve dvou blocích a najedeme ostřejší režim,“ říká na webu hctabor.com trenér Arpád Györi.

Dril před nadcházejícím ročníkem samozřejmě stále ovlivňují dopady koronavirové pandemie. „Musíme se přizpůsobit vydaným doporučením svazu a nastoleným opatřením, ale neměl by s tím být výraznější problém,“ tvrdí kouč Jihočechů.

„Přizpůsobili jsme trénink tomu, aby si kluci na led zase přivykli a zapracovali se.“

Györi mohl na ledě zblízka sledovat i několik posil. Na nové působiště si zvyká například už dříve potvrzený útočník Jan Matiášek. Odchovanec plzeňského hokeje loni debutoval v extralize, drtivou část ročníku ale pálil ostrými v Klatovech.

Foto: hctabor.com

O místo v kádru Kohoutů aktuálně bojuje množství hokejistů. Defenzivu by mohli vyztužit mladíci Jakub Zderadička a Alexandr Vorobjev. Prvně jmenovaný nastupoval v uplynulém ročníku převážně za Řisuty, druhý prošel mládežnickými výběry pražské Sparty.

Restartovat kariéru se pokusí sedmadvacetiletý útočník Adam Přibyl. Ten má ve svém hokejovém životopise 74 startů za českobudějovický Motor, v posledních letech ale hrál jen krajskou ligu v Soběslavi. Tamní hokejovou školu bude zastupovat i další forvard Aleš Macháček.

Mezi nováčky patří ještě Dominik Šedivý (naposledy Dvůr Králové) a Dominik Pecka (naposledy David Servis České Budějovice). Do přípravy se o něco později zapojí brankář Kristián Kolář, obránce David Skočovský a útočníci Tadeáš Pejchal a Radim Heřman (dosavadní kapitán).

Z pracovních důvodů nebude pokračovat zraněními sužovaný forvard Jan Trummer, nové angažmá pak vyhlíží Dominik Řepík.

Mužstvo v úterý čeká interní modelový zápas, ve čtvrtek pak v rámci přípravy odehraje přátelák proti Havlíčkovu Brodu. Právě v tomto duelu by měli dostat prostor uchazeči o táborský dres.

Foto: hctabor.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz