Tábor má novou jedničku, vsadil na plzeňskou naději

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Hokejisté druholigového Tábora našli novou gólmanskou jedničku. Na úspěšný odkaz Dominika Šorfa má u kohoutů navázat Kristián Kolář.

Fanshop národního týmu

Tenhle přesun se tak nějak čekal. Ostatně zdroje hokej.cz o něm hovořily už před několika týdny. Teď je to oficiální, talentovaný brankář Kristián Kolář míří do Tábora, kde bude mít za úkol nahradit Dominika Šorfa a poskytnout kohoutům tolik potřebný klid.

Devatenáctiletý gólman je prozatím možná trochu ve stínu některých svých kolegů. Nutno říct, že neprávem. Jeho výkony konstantně prokazují vysokou známku kvality.

Naposledy se o tom přesvědčily Klatovy. Soubor napěchovaný plzeňskými mladíky měl ve čtvrtfinále koronavirem poznamenaného play off dobře nakročeno k tomu, aby zdolal pražskou Kobru. Velkou zásluhu na tom měl rovněž Kristián Kolář.

I přes svůj mladý věk oplýval sebejistotou, kterou by mu mohl závidět leckterý zkušený kolega. Kolena se mu nerozklepala ani ve vypjatých momentech, kdy by byl přístroj na měření tlaku u řady jiných brankářů těsně před rozpadem.

A tak není divu, že právě Kolář byl pro vedení Tábora žhavou položkou na gólmanském seznamu. Navíc nepřichází do neznámého prostředí. U Jordánu už totiž působil během sezony 2018/2019. Tehdy tam sice odchytal jen sedm zápasů, ale i tak si udělal pověst spolehlivého gólmana.

Možná i ta mu nyní pomohla převážit misku vah před jinými adepty na jeho stranu.

„Udělali jsme tehdy s Kristiánem výbornou zkušenost,“ přiznal na táborském webu manažer Miroslav Volena. „Měli jsme o něj zájem už před minulou sezonou, ale to ještě nevyšlo. Jsme proto rádi, že se nám ho nakonec povedlo do Tábora přivést a věřím, že nám v nadcházející sezoně výrazně pomůže.“ 

„Měli jsme o něj zájem už před minulou sezonou, ale to ještě nevyšlo."

Kolářova táborská mise přináší velká očekávání. Koneckonců po příchodu nového silného sponzora si Jihočeši stanovili jasný dlouhodobý cíl – chtějí se probojovat do Chance ligy. Kristián Kolář by měl být důležitým článkem v mozaice vedoucí k tomuto úspěchu.

„Do Tábora se moc těším. I kvůli fanouškům a partě v šatně, kterou jsem tu v té sezoně měl možnost poznat,“ hlásí Kolář pro hctabor.cz.

Foto: hctabor.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz