Syn jde za otcem! Splní si sen? Zubry posílí Karel Plášek junior

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

29. listopadu 2017, 10:48

Adam Bagar

Za Moru v letošním ročníku nastupují Lukáš a Jakub Galvasovi. Unikátní pohled na otce a syna v jednom týmu se už brzy může naskytnout i fanouškům v nedalekém Přerově. Zubry totiž v rámci střídavých startů z brněnské Komety posílí talentovaný útočník Karel Plášek mladší – jmenovec a syn zkušeného veterána se 706 extraligovými starty.

Fanshop

Sedmnáctiletý útočník patří k obrovským talentům českého hokeje, pravidelně reprezentuje. Loni se třeba se sedmnáctkou zúčastnil prestižního World Hockey Challenge a letos nechyběl v kádru stříbrné osmnáctky na Memoriálu Ivana Hlinky. Daří se mu i v Kometě. Tam patří mezi lídry staršího dorostu a juniorky, na kontě má dokonce už také tři extraligové starty.

Nyní si poprvé vyzkouší WSM Ligu. "Podařilo se nám dotáhnout jeho střídavý start z brněnské Komety, teď bude nějaký čas působit v Přerově. Jak dlouho, to se uvidí. Má herně na nejvyšší soutěž a měl by ji hrát. Teď si ji zkusil, v utkáních se jevil velmi dobře. Zápasy ve WSM Lize jej zase mohou posunout dál," líčí na klubovém webu sportovní manažer Pavel Hanák.

"Je to pro nás taková srdeční záležitost, už vzhledem k tomu, že by si mohl zahrát se svým tátou. Věřím, že se to povede a zahraje si s ním."

Karel Plášek mladší nastoupí premiérově v prvním týmu svého mateřského klubu už v bitvě s Prostějovem. "Těším se strašně moc. První utkání a hned derby s Prostějovem, co víc si přát," usmívá se spokojený mladík. "Myslím, že zkušenosti z mužského hokeje by mi mohly pomoct dostat se zase dál. Snad to tak bude," přeje si před duely ve druhé nejvyšší soutěži.

V Přerově je velkou osobností jeho otec, který ve 44 letech stále stíhá tempu mladíků. Ovšem na pikantní start dvou Plášků v jednom týmu si oba budou muset počkat. Bývalý hráč Znojma, Pardubic, Vítkovic nebo Plzně se 706 extraligovými starty je momentálně na listině zraněných a potíže s kotníkem mu do tradičně vypjatého hanáckého derby nedovolí nastoupit.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

"Mrzí mě, že se taťka zranil, ale doufám, že si spolu ještě zahrajeme," věří talentovaný Plášek junior. Pro oba by to byl splněný sen. Něco takového se už v letošním ročníku povedlo Lukáši a Jakubu Galvasovi, kteří nastupují v extraligové Olomouci dokonce ve stejné obranné dvojici. Pláškovi by se mohli dočkat třeba už příští týden v domácí partii s Frýdkem-Místkem.

Vedení přerovského klubu dobře vnímá, že by šlo o obrovské lákadlo pro fanoušky. "Je to pro nás taková srdeční záležitost, už vzhledem k tomu, že by si mohl zahrát se svým tátou. Věřím, že se to povede a s otcem si zahraje," přeje si Hanák. "Závisí to nejen na Kometě, ale také na Karlově zranění. Bylo by to super, ale teď zatím nevíme," dodává přerovský manažer.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz