Sýkora je po operaci srdce zpátky na ledě. Chválí fanoušky i Movember

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Odehrál čtyři sta extraligových zápasů, má titul s Plzní a s Mladou Boleslaví postoupil do extraligy. Už druhý rok baví fanoušky Přerova. Navzdory zdravotním komplikacím.

HokejkaTV

» Hlasování v anketě Sympaťák WSM Ligy ZDE

Je jaro 2015. Tomáš Sýkora sedí na tribuně a drží palce mateřskému Přerovu, který právě svádí boj o postup. 

David Šebek proměňuje rozhodující nájezd, hráči v euforii odhazují helmy, rukavice a společně s fanoušky oslavují návrat do WSM Ligy.

Sýkora už tehdy tušil, že příští rok bude u toho. „Skončila mi smlouva s Plzní a vypadalo to, že už o mě v extralize nebude zájem. Začaly hovory, trvalo to trochu déle, ale Přerov pro mě byla první volba. Jsem rád, že to vyšlo. Doma v Přerově jsem moc spokojený," říká osmatřicetiletý útočník. 

„Udělal se tu velký kus práce. První liga je na peníze mnohem náročnější než druhá, takže vedení mělo ze začátku asi problémy, ale ustálo to, sehnalo peníze, a tak se může v Přerově první liga hrát. Nejprve sice s obavami, ale dopadlo to dobře."

„Jsem rád, že můj návrat vyšel. Doma v Přerově jsem moc spokojený."

Hanáci se ve druhé nejvyšší soutěži zabydleli. Loni, ač nováčci, prošli do čtvrtfinále. Také letos bojují o postup do play off. Co je ještě důležitější – hokej v Přerově táhne. Zubři jsou třetím nejnavštěvovanějším celkem WSM Ligy. „V mých očích jsou přerovští fanoušci nejlepší v soutěži. Na stadion jich chodí strašně moc a jezdí i ven. Jsou slyšet, máme s nimi dobré vztahy a samozřejmě sleduji i jejich chorea. Zkrátka, můžu říct jen superlativy," chválí Sýkora. „Rád bych jim tímto poděkoval za to, jak nás podporují a že jsou naším šestým hráčem."

Tomáš Sýkora.

Tomáš Sýkora. | Foto: hokejprerov.cz

Přerov si v první lize vydobyl renomé nejen dobrými výkony a fantastickými fanoušky, ale i charitativní činností. Loni vydražil růžové dresy a získaných sto tisíc korun věnoval na podporu boje proti rakovině prsu. Ještě předtím se připojil k mezinárodní akci Movember.

Pěkná tradice pokračuje i letos. Je to vidět i na obličejích hráčů, kde se jim vyjímají husté kníry (tedy jak komu). „Všechny charitativní akce jsou skvělá věc. Když něco takového klub vymyslí, jako hráči to velice rádi podpoříme a přispějeme," netají se kapitán mužstva.

Právě Sýkora loni Movember symbolicky odstartoval. Před zápasem se totiž nechal oholit na ledě. „Nějaké vtípky na můj účet proběhly. Teď to připadlo na Jakuba Grofa, kterého oholili na ledě letos. Sranda je ale spíš z toho, jak s knírem vypadáme. Takže Movember je výborná věc pro charitu i kabinu," usmívá se.

„Mám vrozenou srdeční vadu. Moje kariéra ale v ohrožení nebyla."

Před pár týdny ale Sýkorovi do zpěvu nebylo. Kvůli operaci srdce totiž vynechal úvod sezony. To stejné se mu přihodilo také loni. „Moje kariéra v ohrožení nebyla, nechci se o tom ale moc bavit. Je to vrozená vada. Nemohl jsem kvůli ní hrát už podruhé, snad naposledy. Každopádně to není nic vážného," ujišťuje. 

Zatím stihl deset zápasů, dal gól a na dalších pět přihrál. Sám se sebou ale příliš spokojený není. „Nic moc. Čekal jsem od sebe víc. Teprve se do toho dostávám, ještě to nejsem úplně já. Doufám, že se to rychle otočí a budu hrát líp, abych Přerovu pomohl."

Výkony mužstva ho těší více. „Celkově musíme být spokojení. Teď je ale zrovna období, kdy nám to moc nejde a není to takové, jak má být. Musíme se z téhle krize dostat, pak bude zase dobře."

„Čekal jsem od sebe víc. Teprve se do toho dostávám, ještě to nejsem úplně já."

A potěšující zpráva pro fanoušky Přerova na závěr? Sýkora jen tak končit nehodlá. „Budu se snažit ještě pár let hrát." A pak? „Otázku, co budu dělat po kariéře, řeším už dlouho. Na odpověď jsem ale zatím nepřišel."

Tomáš Sýkora se loni nechal oholit před zápasem na ledě (byl na marodce), a zahájil tak Movember.

Tomáš Sýkora se loni nechal oholit před zápasem na ledě (byl na marodce), a zahájil tak Movember. | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

» Pro Tomáše Sýkoru můžete hlasovat ZDE

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz