Svozil se zapsal do historie: Zní to krásně, ale chci se stále zlepšovat

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Kometa znovu potvrzuje, že dát šanci mladým se vyplatí. Obránce Stanislav Svozil v áčku Brna ve svých šestnácti letech roste ve skvělého hráče a nyní se dočkal konečně také první extraligové trefy. Jako nejmladší bek v extraligových dějinách.

Aplikace Tipsport extraligy

O své trefě přitom skoro nevěděl. „Neviděl jsem ji, ale kluci zvedali ruce, fanoušci řvali gól, tak jsem taky slavil,“ usmál se přerovský rodák, kterému jakoby bylo souzeno dát první branku právě v Olomouci.

Už na začátku třetí minuty to přišlo – Svozil dostal puk a skrytou střelou rozvlnil síť. „Jeli jsme tuším ve třech nebo čtyřech na dva. Martin Zaťovič mi to nahrál dozadu a já jsem to nahodil na bránu. Zbytek jsem neviděl,“ popisoval premiérový gól v extralize za týden sedmnáctiletý Stanislav Svozil.

Nyní se může pyšnit titulem nejmladšího obránce, který kdy v extralize skóroval. „Paráda, ale pro mě osobně jsou důležitější ty tři body do tabulky,“ doplnil. Na začátku týdne se navíc nechal slyšet, že první gól přijde v pravý čas. A přišel. „Zní to krásně! Budu se snažit navázat na výkony, jaké předvádím, a zlepšovat se,“ radoval se bek Komety.

Celý moment umocnil i fakt, že se Svozil trefil na olomouckém stadionu, který není daleko od jeho rodného Přerova. „Přijít to mohlo kdykoliv, ale před zápasem jsem říkal, že když jsem byl v Přerově, tak jsem tady hrál nejčastěji ze všech klubů. Napadlo mě, že by to tam mohlo padnout zrovna tady, a nakonec se to se štěstím povedlo,“ říká.

Sám také tušil, koho nyní ve věku 16 let a 358 dní v historických tabulkách překonal. „Hamrlíka, ne? Táta mi říkal, ať ho zkusím překonat,“ pousmál se. Jeho trefě přihlížel i početný rodinný zástup. „Myslím si, že tak pět Svozilů tady bylo. Nebavil jsem se s rodiči, kdo konkrétně přijede, ale zastoupení jsme měli v hojném počtu,“ cenil si podpory.

A jak vypadal podle něj samotný zápas v Olomouci? „Domácí byli hodně aktivní. Utkání jsme nastartovali dobře, už ve druhé minutě jsme dali branku. Soupeř sice ve třetí třetině srovnal, ale dokázali jsme se prosadit v brankovišti, což rozhodlo celý zápas,“ tvrdí talentovaný bek, který dostává zápas od zápasu více a více prostoru.

Svozil byl i v první širší nominaci výběru U20 na domácí MS. V Ostravě si ale nezahrál. „Mám na to ještě tři roky čas, takže mě to mrzelo o něco méně. Další metou jsou určitě osmnáctky. Chtěl bych se dostat do výběru a jet na MS v dubnu. Je potřeba nebát se hrát a nadále se učit,“ stanovuje si Svozil nejbližší cíle

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz