Svozil s Kometou válí, ale Přerovu moc děkuje: Vím, že mě vychoval on!

Foto: Karel Švec, Český hokej

Junioři Komety jsou v céčkové skupině DHL Extraligy jasným lídrem i díky poslednímu vítězství nad nejbližším pronásledovatel ze Salcburku. Součástí týmu je i brněnský novic Stanislav Svozil, který po těžkém rozhodování opustil rodný Přerov a proti Red Bullu přidal asistenci i premiérový gól v juniorce.

Plekanec Chance liga

Kometa je ve své skupině s osmadvaceti body jasně první a má před nebližšími pronásledovali ze Salcburku a Žďáru nad Sázavou náskok pohodlných deseti bodů se stejným počtem odehraných duelů. „Jsme za to strašně rádi. Poslední zápasy se nám vydařily. Teď nám z toho nesmí stoupnout ego, musíme zůstat nohama na zemi a dál vyhrávat,“ burcuje Svozil.

V posledním střetnutí si hráči z moravské metropole vyšlápli na Red Bull, proti kterému urvali všechny body a napravili předchozí porážky z Rakouska. „První dva zápasy od nás v Salcburku nebyly vůbec dobré. Museli jsme se poučit z chyb, abychom jich dělali co nejméně a nejlépe žádné. Také jsme začali dávat hodně gólů a lépe bránit, s čímž nám pomáhá brankář. Myslím, že jsme zaslouženě první,“ rozpovídává se mladý bek.

Kometa si na začátku střetnutí vypracovala dvougólové vedení, o které ale do 37. minuty přišla, a dokonce o jednu trefu prohrávala. „Jeden gól jsme dostali z přečíslení dva na jednoho. U druhého soupeř proskočil mezi obránci a jel sám na bránu. Bylo dobré, že jsme se z toho neposrali, a ještě do konce třetiny vyrovnali na 3:3,“ říká přerovský rodák.

Ve třetí části už domácí nenechali nic náhodě, vstřelili dvě branky a získali tři body za vyhranou základní hrací dobu. „Byl to vyrovnaný zápas, hrálo se pořád nahoru a dolů. Jenomže oni si s pukem moc hráli, my jsme jim ho brali a trestali jejich chyby,“ hodnotí Svozil, jenž považuje svou trefu z 57. minuty za velmi důležitou.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Myslím, že zlomovým bodem byl můj šťastný gól na 5:3. Kdybychom pořád hráli jenom za stavu 4:3, mohli by dát všelijakou branku a bylo srovnáno. Pátým gólem jsme si vzali zpátky dvoubrankový náskok, který jsme udrželi,“ libuje si. K přesnému zásahu si připsal i asistenci, takže odcházel s bilancí 1+1. „No, až na vyloučení za nedovolené bránění to nebylo z mojí strany úplně zlé,“ pokračuje.

Brno má na kontě z devíti zápasů jenom dvě porážky právě od Red Bullu. Na vlastním ledě mu ztráty vrátilo. „Je to hodně cenná výhra, jelikož to byl jediný soupeř, se kterým jsme prohráli. Jsme rádi, že jsme mu oplatili prohry u nich a vyhráli. Nakonec jsme vyhráli i nájezdy, máme čtyři cenné body, takže jsme stoprocentně spokojeni,“ připouští patnáctiletý obránce.

Aktuálně je před Kometou ještě jedenáct zápasů v první části sezony. „Bude hodně těžké zůstat na prvním místě, všichni chtějí být první, ale my se tam budeme chtít udržet co nejdéle. Dali jsme si cíl, že budeme ve skupině nejhůř druzí, což zatím plníme skvěle. Když postoupíme ze skupiny, budeme chtít vyhrávat, abychom získali titul,“ brousí si zuby na zisk svého prvního mistrovského poháru.

Stanislav Svozil totiž nebyl v minulé sezoně součásti vítězné brněnské juniorky, jelikož nastupoval za Přerov a je mu teprve patnáct. „Chtěl jsem jít do extraligového klubu, ale zároveň zůstat na Moravě. Rozhodoval jsem se mezi Vítkovicemi a Kometou, kde mi nabídli juniorku. Navíc jsem věděl, že Brno nebude hrát o sestup, ale Přerov ano,“ zahajuje dlouhou a emocionální výpověď o přestupu z rodného města.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Byl jsem hodně na vážkách, moc jsem chtěl zůstat v Přerově, ale rodina mi říkala, ať jdu do jiného klubu. Bylo to pro mě nesmírně těžké rozhodnutí, jelikož jsem chtěl zůstat doma u rodiny a kamarádů. Svého rozhodnutí nelituji, protože se chci dál rozvíjet. Přerovu moc děkuji za to, co pro mě udělal. Vím, že mě vychoval on! Kdo ví, třeba se tam jednou vrátím,“ slibuje Svozil, jenž je v Brně spokojený a oblíbil si i místní seniorský tým Komety.

S obtížným rozhodnutím mu pomáhala i rodina, která moc dobře věděla, o čem mluví. „Děda s taťkou hokej hrávali, takže trošku věděli, co je pro mě dobré. Radili mi, abych zkusil něco nového, i maminka s tím souhlasila. Já jsem jim říkal, že chci zůstat v Přerově, ale nakonec jsem se po všem rozhodl pro Brno,“ vypráví hráč, jenž spolu se strýcem fandí Detroitu.

I přes náročné odloučení od rodiny si pokračovatel hokejové tradice nechal ty nejvyšší cíle. „Chci zůstat v reprezentaci do šestnácti let, dojít s dorostem Komety až na republiku a postoupit s juniorkou do další, vyšší skupiny,“ uzavírá Stanislav Svozil.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz