Svozil po premiéře: Jsem opravdu šťastný, tolik minut jsem nečekal

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Velký životní moment pro Stanislava Svozila! Šestnáctiletý obránce si v úterý poprvé zahrál českou extraligu, když naskočil za Kometu v Karlových Varech.

HokejkaTV

„Jsem opravdu šťastný a zároveň vděčný za to, že jsem takovou příležitost dostal. První extraligový zápas je pro mě velká věc, premiéru jsem si samozřejmě užil o to víc, že se vyhrálo. Hodně mi pomohli všichni kluci v týmu, kterým bych chtěl poděkovat. Stejně tak i trenérům za důvěru, se kterou mě do utkání zařadili,“ prozradil pro web hc-kometa.cz po svém největším zápase dosavadní kariéry.

„Zahrát si nejvyšší soutěž jsem si vždycky přál a že se to povedlo tak brzo, za to jsem velice rád.“

Na ledě strávil 11 minut a 53 sekund, což je až paradoxní. Proč? Takový průměrný čas totiž letos nemá v extralize žádný junior! Nad hranici deseti minut se dostali jen litvínovský Jan Myšák a Svozilův spoluhráč Karel Plášek.

„Upřímně jsem tolik minut nečekal. Přece jenom šlo o první ostrý zápas a můžu potvrdit, že je to o něčem jiném než v přátelských utkáních před sezonou,“ vzpomněl si na čtyři duely, které odehrál v srpnu, hned po svém návratu z Hlinka Gretzky Cupu.

„Hodně mi pomohli všichni kluci v týmu, kterým bych chtěl poděkovat. Stejně tak i trenérům za důvěru, se kterou mě do utkání zařadili.“

Svozil dostal osmnáct střídání, v přesilovkách a oslabeních si (celkem pochopitelně) nezahrál. Zato ale část zápasu nastupoval s Ondřejem Němcem, tedy mistrem světa z roku 2010. „Byl jsem s ním na ledě ve druhé třetině a v půlce třetí. Je super, že můžu sbírat zkušenosti po boku tak ostříleného obránce,“ liboval si.

Právě ve třetí části si ale mladičký zadák prožil i kritickou chvilku. Krátce poté, co Kometa snížila na 2:1, putoval na trestnou lavici za podrážení. Kdyby Energie přesilovku využila, dost možná by už zápas dovedla k vítězství. A Svozila by to hodně mrzelo.

„V tu chvíli jsem si hrozně moc přál, aby to kluci ubránili. Nic jiného mi neběželo hlavou. Jen to, abychom nedostali gól. Naštěstí se to povedlo,“ oddechl si. I díky tomu nakonec Brňané vystřihli skvělý obrat na 4:3. „Dvě třetiny to nebylo z naší strany úplně ono. Před třetí jsme si řekli, že to musíme všechno pálit na branku. Nakonec se to naštěstí povedlo.“

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Ačkoli Stanislav Svozil patří mezi tvořivé obránce, které český hokej zoufale postrádá, nemuselo ho mrzet, že v prvním zápase nebodoval. To by byl jenom velký bonus. Hlavně si potřeboval osahat novou soutěž, ve které si musí zvykat na obrovskou změnu oproti mládežnickým ligám i reprezentacím.

„První dvě střídání jsem byl lehce nervózní, ale pak to ze mě spadlo.“

„Nastupovat po boku takových hráčů je pro mě samozřejmě úplně něco jiného než v dorostu nebo juniorce. První dvě střídání jsem byl lehce nervózní, ale pak to ze mě spadlo. Musím do toho chodit s tím, že se jedná o zápas jako každý jiný, vůbec z ničeho nebýt nervózní a maximálně se soustředit na svůj výkon,“ vytýčil si další mety.

Kdy ho trenér Petr Fiala znovu pošle do hry, to je zatím ve hvězdách. Kometa hraje v pátek na horkém ledě Hradce Králové, doma pak hostí Zlín a za týden Liberec. Premiéra před vlastními fanoušky bude pro Svozila dalším milníkem, je jenom otázka času – a samozřejmě i zdravotní situace v zadních řadách týmu –, kdy tahle chvíle přijde.

Za svůj úvodní výkon si každopádně vysloužil chválu, a to jak od trenérů, tak spoluhráčů. „Od obou stran jsem slyšel, že to byl v mém podání dobrý zápas, takže jsem spokojený,“ dodal pro stránky brněnského klubu.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz