Svozil dostal pochvalu od Jágra: Klobouk dolů, s jakým přehledem hrál

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

31 let. Právě tolik dělilo dva aktéry úterního extraligového zápasu Kladna s Kometou Brno! Věkem ještě dorostenec Stanislav Svozil se postavil proti Jaromíru Jágrovi a vedl si víc než slušně. Zaznamenal dokonce i první bod.

HokejkaSHOPvanoce

Brňané otočili zápas v Kladně z 0:2 na 3:2 a Svozil na tom měl nemalý podíl. Právě on totiž celý obrat zahájil: Bezprostředně po útočném vhazování poslal nádhernou přihrávku na Lukáše Kucseru, který už musel jenom trefit prázdnou branku!

„Za první bod v extralize jsem samozřejmě rád, ale jinak to popravdě moc neřeším. Nehraju na osobní statistiky, důležitý je týmový úspěch,“ pověděl Svozil klubovým stránkám Komety.

Pro šestnáctiletého benjamínka to byl šestý extraligový zápas v dresu A-týmu, potřetí se dostal nad metu 16 odehraných minut. Když už si odbyl premiéru a pak i tu domácí, určitě se nejvíc těšil právě do Kladna. Samozřejmě díky Jaromíru Jágrovi, který ve 47 letech stále hraje fantastický hokej.

„Bylo super nastoupit proti legendě českého a světového hokeje. Vůbec jsem nepočítal s tím, že bych si proti Jardovi mohl někdy zahrát. Jsem za to samozřejmě strašně rád, zápas jsem si užil. Navíc to bylo se sladkou tečkou na závěr,“ usmíval se mladíček.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

A jak se mu „mistr“ bránil? „Říkali jsme si, že mu nebudeme chodit tolik do těla, ale spíš do hokejky. Je totiž vážně silný, ale nějak se to povedlo,“ prozradil talent, jenž nastupuje v obranné dvojici se zkušeným Ondřejem Němcem.

Stanislav Svozil je aktuálně zřejmě největším klenotem českého ročníku 2003, předpovídá se mu velká budoucnost. V úvodních startech mezi dospělými si vede nad očekávání dobře. Teď to potvrdil i samotný Jágr.

Viděl jsem, že hrál s košíkem, ale netušil jsem, že je mu šestnáct. Je na tom velice dobře bruslařsky. U první branky, co dali, našel hráče krásně do prázdné brány. Klobouk dolů, s jakým přehledem hrál,“ ocenila legenda v ohlasech pro brněnský web.

A taková slova od Jágra... No, jaké větší povzbuzení si mohl Svozil přát!

Chválí ho i spoluhráč Tomáš Plekanec: „Od přípravy, do které s námi nastoupil, hraje výborně. Jako obránce tvoří hru, je sebevědomý s pukem, výborně bruslí. Super, ale pořád je to mladý kluk a má před sebou spoustu práce. Když mu to vydrží, roste nám skvělý bek.“

„Když mu to vydrží, roste nám skvělý bek.“

Další starty za brněnské áčko může Svozil přidat o víkendu proti Pardubicím a Litvínovu, pak už zamíří s reprezentací do sedmnácti let na World Hockey Challenge, neoficiální mistrovství světa v Kanadě. Pokud ale bude pokračovat v dosavadních výkonech, určitě po něm budou znovu koukat i trenéři starších výběrů.

Je reálné, že by ho vyzkoušela i dvacítka před domácím mistrovstvím světa? Uvidíme. Loni také uvažovala o povolání Jana Myšáka, ale ten zůstal v listopadu se svou kategorií a pak už se i na přání klubu do boje o šampionát nezapojil.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz