Svoboda posílí Pardubice do roku 2019, do Brna se vrací Vondráček

Foto: hcdynamo.cz

Pardubice a Brno měnily útočníky. Z Komety přichází na východ Čech na hostování do závěru následující sezony 2018-19 Tomáš Svoboda, naopak na jih Moravy se do konce probíhajícího ročníku vrací Tomáš Vondráček. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Plekanec Chance liga

„Jsou to typologicky rozdílní hokejisté. A někdy je potřeba si férově s hráčem říct, že by teď neměl aktuálně dost prostoru na ledě. Moc dobře se nám jeví naši mladí kluci, kteří dostávají šanci, a právě proto jsme se rozhodli k tomuto řešení. Tomáš Svoboda jde do kvalitního klubu a neměl by to pro něj být krok zpátky,“ líčí brněnský majitel a hlavní kouč Libor Zábranský.

„Naším cílem bylo získat pro závěr sezony zkušeného útočníka, jenž má střelecké schopnosti. Tomáš Svoboda po důkladných debatách s trenérským štábem tyto podmínky splňuje. Vždyť v minulé sezoně vstřelil za Plzeň devatenáct branek,“ říká předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický. „Slibujeme si od něj zvýšení produktivity naší ofenzivy.“

„Kometa požádala o tuto výměnu, Dynamo se k ní postavilo čelem. Vlastně převzalo mou smlouvu z Brna, proto je hostování na rok a půl. Jsem rád, že mám kde hrát.“

Příchod třicetiletého útočníka, který v aktuální sezoně zapsal 12 bodů ve 31 zápasech, vítá také pardubický lodivod Miloš Holaň. „Získali jsme zkušeného kvalitního útočníka, navíc praváka, který nám chyběl. Už pracujeme na budování kádru pro novou sezonu, proto jsme taky uvítali možnost hostování i na příští ročník,“ pokyvuje Holaň, který viděl posilu už na tréninku.

Tomáš Svoboda by měl nastoupit už v pátečním utkání v Litvínově, jeho dres bude zdobit číslo 22. „Kometa požádala o tuto výměnu, Dynamo se k ní postavilo čelem. Vlastně převzalo mou smlouvu z Brna, proto je hostování na rok a půl. Jsem rád, že mám kde hrát. Pro mou další budoucnost v červenobílém dresu budou rozhodující mé výkony na ledě,“ říká hráč.

Dynamo čekalo od Vondráčka vyšší produktivitu, nastartuje se v Brně?

Opačným směrem putuje Tomáš Vondráček, který letos za 36 zápasů nasbíral pouhých šest bodů. „Přiznávám, že jsme od něj očekávali vyšší produktivitu. Návratem do Komety mu chceme pomoci nastartovat se, ale dál zůstává naším hráčem. Tomáš je poctivý, dře, ale ani jej netěší nízká produktivita. Po vzájemné dohodě jsme uskutečnili tuto výměnu,“ objasňuje Salfický.

Šestadvacetiletý hokejista Kometu dobře zná, její barvy hájí od sezony 2012-13. „Tomáš to tady dobře zná a na svůj návrat se těší. Nejedná se o nic dramatického, změny k hokeji patří,“ hlásí Libor Zábranský. „Pokud se všechno legislativně vyřeší, bude Tomáš jedním z adeptů na sestavu pro páteční utkání s Plzní,“ zakončuje šéf střídačky úřadujícího šampióna.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz