Svoboda o zámoří i Bartošákovi. Čím mu Vítkovice připomínají Jihlavu?

Foto: Facebook HC VÍTKOVICE RIDERA

Brankář Miroslav Svoboda se po ročním putování v zahraničí vrátil do nejvyšší české soutěže, o post jedničky zabojuje ve Vítkovicích.

HokejkaTV

„Žádné velké nároky jsem neměl. Chtěl jsem se vrátit na Moravu a těch týmů tady zase tolik není, takže jsme byli domluvení rychle. Zatím si to ve Vítkovicích neskutečně užívám. Česká kabina je specifická, máme skvělou partu,“ pokyvuje čtyřiadvacetiletý gólman.

Nové Vítkovice na ledě. Odešlo 10 hráčů, Petr omlazenému týmu věří »

Poté, co mu loni nevyšlo zámořské angažmá, by rád v extralize navázal na zdařilou sezonu 2017/18, kdy Plzni pomohl do semifinále. „Hodně malých špatných věcí udělá jednu velkou a přesně takhle to tam bylo,“ vrací se Miroslav Svoboda ke krátké zámořské štaci.

V Nashvillu ani na farmě v Milwaukee šanci nedostal, odchytal jen 14 utkání v nižší ECHL za Atlantu. „Ale nelituju toho, že jsem tam šel. Ani návratu domů. Za svými rozhodnutími si stojím,“ dodává gólman, jenž letos starty sbíral i za finské LeKi a rakouský Dornbirn.

„Nahradit Patrika Bartošáka bude těžké, protože tady nechal obrovskou stopu.“

Teď se ve Vítkovicích rve o post týmové jedničky s dosavadní dvojkou Danielem Dolejšem. „Máme spolu dobrý vztah. Danka znám už strašně dlouho, snad sedm let. Už když jsem byl v Americe, tak jsme si volali, že bych do Vítkovic mohl jít,“ prozrazuje Svoboda.

Foto: Facebook HC VÍTKOVICE RIDERA

Dobře ví, že přijít jako náhrada za Patrika Bartošáka nebude žádný med. „Nahradit ho bude těžké, protože tady nechal obrovskou stopu. Ale věřím, že se s tím popereme. Zatím mám ze všeho jen dobré pocity,“ přiznává brankář, jenž s hokejem začal ve Vsetíně.

Třinec, Vítkovice, jiná varianta? Svačina trénuje s Porubou a dál čeká »

Vítkovický kádr prošel spoustou změn, deset odchodů nahradilo sedm příchodů spíš mladších hráčů. „V Plzni bylo hodně starších kluků a bylo to víc o respektu. Tady mi to víc připomíná Jihlavu, kde tým držel hodně při sobě. Kéž by to bylo taky tak úspěšné.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz