Svoboda míří z Jihlavy do Plzně. Co přinesla tisková konference Dukly?

Foto: Tomáš Buksa, hcdukla.cz

Jihlavu opouští po postupu do extraligy klíčová osobnost – brankář Miroslav Svoboda, jehož novým působištěm se stane Plzeň. „Je to jediný potvrzený odchod. Jednání s ostatními hráči probíhají," řekl na úterní tiskové konferenci jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Plekanec Chance liga

„Mám denně až patnáct telefonátů od agentů, kteří nám nabízejí hráče. Opět ale říkám, že se do finančních závodů s kluby jako je Sparta nebo Třinec nehodlám pouštět," citují Ščerbana onlajny.com.

„Nechci napřímo říct, kolik posil je třeba přivést, aby byl kádr konkurenceschopný. Ve středu máme jednání s hráči a někteří se dozví, co a jak dále," uvedl trenér Petr Vlk k možným změnám v kádru.

Lídr mužstva Tomáš Čachotský doufá, že jich nebude moc. „Vytvořili jsme totiž skvělou partu. Šlapalo nám to v kabině i na ledě."

První ztráta už postupový tým postihla – dvaadvacetiletý Miroslav Svoboda se upsal Plzni. V základní části byl statisticky nejlepším brankářem WSM Ligy (94,43 %, 1,60 G/Z) a skvěle si vedl i v play off a baráži.

Zájem jistě bude i o Jiřího Říhu, který vytvořil bodový a střelecký rekord mezi obránci ve druhé nejvyšší soutěži. Jeho pokračování v Dukle, zdá se, vyloučeno není.

Novináři se ptali také na případnou spolupráci Dukly s dalšími kluby. Jihlavě je z prvoligových týmů zeměpisně nejblíže Třebíč, ta je ale partnerským celkem mistrovské Komety. „Dokážu si s ní představit spolupráci. Proč ne, jsme v kraji Vysočina. Já chci zvedat hokej nejen v Jihlavě, ale hokej na celé Vysočině. Dukla by mohla díky působení v extralize táhnout celý hokej v kraji," řekl Ščerban. „Nevím ale, jak se by se na to dívali fanoušci Třebíče, protože na jejich neoficiálním diskuzním fóru se i ke mně osobně dostávají až nenávistné příspěvky." 

Dále se nabízí spolupráce s druholigovými týmy z Vysočiny: Havlíčkovým Brodem, Moravskými Budějovicemi, Pelhřimovem nebo Žďárem nad Sázavou.

„Do finančních závodů s kluby jako je Sparta nebo Třinec se nehodlám pouštět."

Krom tvorby extraligového kádru čeká Jihlavu hodně práce na Horáckém zimním stadionu. „V úterý tu byli činovníci ze svazu a začalo licenční řízení. Musíme dodělat kabinu pro hosty, ošetřovnu, antidopingovou místnost nebo zázemí pro videorozhodčí. Do 15. srpna musíme mít hotovo, jinak licenci nedostaneme," prozradil Ščerban.

Sestavování rozpočtu by mohl Dukle teoreticky usnadnit sestup jihlavského mužstva z nejvyšší fotbalové soutěže. Vysočina je momentálně na dně tabulky, Ščerban ale říká: „Nevnímám fotbal jako velkého konkurenta, jsem naopak fanouškem fotbalu. Byla by škoda, kdyby fotbalisté měli spadnout, když se nám podařilo postoupit. Z hlediska sportu by tady měly oba kluby hrát nejvyšší soutěž. Vím, že současným světem hýbou hlavně finance, ale na svět i na finance mám trošku jiný pohled."

Záznam tiskové konference, autor videa: HZStv1.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz