Svoboda debutoval za Litvínov: Neskutečný zážitek, zatím největší!

Foto: hcverva.cz

Na extraligovou scénu nakoukl v neděli další mladík. Premiérovou šanci v A-týmu Litvínova dostal 18letý útočník Přemysl Svoboda, tahoun místní juniorky!

HokejkaSHOPvanoce

„Dozvěděl jsem se to ráno a strašně jsem si to užil. Škoda, že jsme prohráli, ale jinak mě to strašně bavilo a byl to neskutečný zážitek. Asi zatím největší hokejový,“ vypráví nadšeně Svoboda pro klubový YouTube kanál.

Loni jeho jméno svítilo na úplné špici produktivity Extraligy staršího dorostu, ve 46 zápasech nasbíral 82 bodů. Letos táhne litvínovskou juniorku se 42 body (17+25) ve 27 utkáních.

Teď dostal šanci vlivem zranění Juraje Mikúše a při své premiéře mezi dospělými naskočil v utkání se Spartou na centr třetí formace – po bok mistra světa Lukáše Kašpara a dalšího mladíka Filipa Helta. Na ledě strávil 14 minut a 5 sekund, což je na debutanta parádní porce. Do statistik se zapsal dvěma střelami a třemi vyhranými buly z osmi.

„Jsem rád, že mi trenéři dali důvěru, snažil jsem se ji splácet. Škoda, že nám tam něco nepadlo,“ říká. S velkým skokem si ale poradil na výbornou. „Nedá se to srovnat, je to úplně něco jiného než juniorka. Hráči jsou daleko silnější, chytřejší...“ má jasno.

Palec nahoru pro trenéra Milana Razýma i organizaci Vervy, že se takové šance nebojí!

„Jsem rád, že se klub vydal touhle cestou. Je to neskutečná motivace. Jako malý jsem sem jezdil na zápasy a chtěl jsem za tenhle tým strašně hrát. Dneska se mi to splnilo. Budu makat, co nejvíc to půjde, abych se tady udržel co nejdéle,“ slibuje Přemysl Svoboda.

Pusťte si celý rozhovor:

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz