Svoboda chce s Litvínovem vysoko. Gól v čase 59:46 byl nejcennější, přiznává

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Litvínovští junioři si zajistili postup z lepší poloviny základního áčka na poslední chvíli, nyní však ve skupině vítězů válí. Po čtyřech zápasech bez porážky mají dvanáct bodů a jsou první, k čemuž pomohl i nejproduktivnější útočník Přemysl Svoboda. V následujícím kole čeká černožluté tuhá bitva na ledě Plzně, kam pojedou prodloužit vítěznou sérii.

HokejkaSHOPvanoce

Litvínov definitivně postoupil z áčka do skupiny vítězů až v posledním kole, když využil zaváhání nejbližšího rivala z Chomutova. „Věděli jsme už od začátku, že naše skupina bude hodně silná. Možná i nejsilnější ze všech. Cílem i tak ale bylo, abychom se dostali do prvních tří míst. Já jsem věřil, že nějakou šanci máme, ale nebyla to tutovka,“ uvědomuje si Přemysl Svoboda.

Nyní ve skupině O pořadí v play off, kde se začínalo od nuly, ale černožlutí zatím nenašli přemožitele a s dvanácti body drží vedoucí pozici. „Máme kvalitu v útoku a brankáři nás taky drží. Takže doufám, že takové výkony budeme předvádět i dál. Myslím, že jsme právem tam, kde jsme,“ praví.

Chemici postupně porazili Vsetín, Kometu, Slavii a Liberec po prodloužení. „Hrajeme hodně týmově, držíme spolu a jsme skvělá parta. Drží nás brankáři, na které se můžeme spolehnout. Navíc jsme začali dávat více gólů než v zápasech předtím. Proto jsme asi urvali čtyři výhry,“ hledá příčiny.

Vzhledem ke složení soupeřů Litvínovští poznali tři nové, takže už mají drobné porovnání z ostatních skupin. „Nechci urazit týmy z Moravy, ale třeba Vsetín mi nepřišel moc dobrý. Kdyby byl u nás ve skupině, neměl by šanci a dostával by hodně. Myslím, že bychom mohli být na konci hodně vysoko, třeba i první nebo druzí,“ předpovídá umístění po druhé části.

Některé výhry vybojovali svěřenci Radka Mrázka v posledních momentech, tu nad Libercem až v nastavení. „Každá výhra je cenná, ale nejlepší byla proti Liberci v prodloužení, protože to bylo hodně vyrovnané. Potom taky na Slavii, kde jsme vyhráli trefou čtrnáct vteřin před koncem,“ popisuje autor branky Přemysl Svoboda, jenž se prosadil v čase 59:46.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Třicet vteřin před koncem poslal trenér na led naši lajnu. Měli jsme buly u nás v pásmu, takže jsme si řekli, jak to sehrajeme. Vyhráli jsme buly, bek rychle otočil hru, Kysela puk protečoval a my jsme jeli s Berkou dva na jednoho. On vystřelil z levé strany, já jsem šel do brány a naštěstí se ke mně puk odrazil. Už jsem dával do prázdné brány,“ vypráví produktivní forvard. „Byl to nejcennější gól, co jsem letos dal,“ dodává.   

Svoboda se čtrnácti góly a dvaceti asistencemi jednoznačně vévodí týmové produktivitě. „Docela se mi bodově daří. Jsem za to moc rád, ale je to hlavně díky trenérům, od kterých dostávám důvěru. Když důvěru mám, splácím ji. Čím větší důvěru mám, tím je to lepší. Kdybych tolik prostoru nedostával, tak dobrá čísla bych neměl,“ říká osmnáctiletý útočník, jenž je se 34 kanadskými body sedmý nejproduktivnější v extraligovém měřítku.

„Jsem za to rád a doufám, že půjdu ještě výš. Doufám, že se mi povede napodobit loňskou sezonu, kterou jsem v bodování vyhrál. Koukám na to, body mě zajímají, to nebudu lhát. Pořád je ale na prvním místě tým, takže bych byl strašně rád, kdybychom za tu dobu, co jsme v Litvínově, udělali nějaký úspěch,“ přeje si Svoboda.

„Měli bychom dostat Honzu Myšáka na výpomoc, což je velká posila.“

Litvínovští se dostali z nelichotivých pozic až na vrchol lepší skupiny, což ukazuje na velké zlepšení. „De facto čtyři sezony předtím jsme bojovali o udržení, letos zatím vypadá sezona úplně jinak. Ročník 2001 máme plný hodně dobrých a šikovných hokejistů, ale byli malí a neměli moc sílu. Teď už jsme všichni vyspěli, takže neztrácíme v síle, jak tomu bylo v minulých sezonách,“ objasňuje.

V pátek čeká černožluté souboj proti známému soupeři, jelikož vyrazí na led nepříjemných indiánů. „V Plzni se hraje vždycky špatně, je to tam divné. Měli bychom dostat Honzu Myšáka na výpomoc, což je velká posila. Máme v týmu dobrou náladu, vyhrává se, takže bychom měli vyhrát, ale nebude to nic jednoduchého,“ předesílá.

Jan Myšák strávil větší část ročníku v litvínovském áčku, teď může zužitkovat nabité zkušenosti i ve své kategorii, a pomoci tak vrstevníkům. „Honza už má zkušenosti z chlapů. Je to vidět. Je to něco úplně jiného. Má výborné bruslení a umí dát gól. Jedním slovem, střelec,“ uzavírá Přemysl Svoboda.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz