Švédsko hlásí už 21. posilu z NHL! Na MS dorazí i Landeskog

Foto: nhl.com

14. května 18:48

Adam Bagar

Švédskou reprezentaci posílí na mistrovství světa v Bratislavě a Košicích další hráč z NHL, do slovenské metropole dorazí útočník Colorada Gabriel Landeskog.

Nový fanshop

Šestadvacetiletý kapitán Avalanche v letošním ročníku zaznamenal v základní části 75 bodů (34+41) v 73 zápasech, dalších osm (3+5) pak přidal ve 12 vyřazovacích bojích.

Pro švédský národní tým to je už jednadvacátá posila ze zámořské NHL. Na soupisce teď mají 22 hráčů a po příjezdu Gabriela Landeskoga budou moct dopsat už jenom dva hráče.

Švédský útočník se představil zatím jen na třech světových šampionátech, přesto má na kontě dvě zlata. V roce 2013 ze Stockholmu a před dvěma lety z Kolína nad Rýnem.

Přidá letos další? Švédové zatím na šampionátu sehráli tři klání, po úvodní porážce 2:5 s Čechy dvakrát suverénně zvítězili. Nejdřív 8:0 nad Itálií a následně 9:1 nad Norskem.

Soupiska Švédska na MS

Brankáři:
Jhonas Enroth
(Örebro, Švédsko), Henrik Lundqvist (New York Rangers, NHL), Jacob Markström (Vancouver, NHL).

Obránci:
Mattias Ekholm
(Nashville, NHL), Oliver Ekman-Larsson (Arizona, NHL), Erik Gustafsson (Chicago, NHL), Robert Hägg (Philadelphia, NHL), Adam Larsson (Edmonton, NHL), Marcus Pettersson (Pittsburgh, NHL).

Útočníci:
Jesper Bratt
(New Jersey, NHL), Loui Eriksson (Vancouver, NHL), Patric Hörnqvist (Pittsburgh, NHL), Adrian Kempe (Los Angeles, NHL), Mario Kempe (Arizona, NHL), Marcus Krüger (Chicago, NHL), Anton Lander (Kazaň, KHL), Gabriel Landeskog (Colorado, NHL), Oskar Lindblom (Philadelphia, NHL), Elias Lindholm (Calgary, NHL), William Nylander (Toronto, NHL), Elias Pettersson (Vancouver, NHL), Dennis Rasmussen (Magnitogorsk, KHL), Alexander Wennberg (Columbus, NHL).


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz