Sváteční střelec Malec: Dva góly potěší, ale prohra je maže. Smoleňáka neřešil

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Zápas jako řemen. Tak by se dal jednoduše shrnout třetí letošní souboj mezi Kometou a Hradcem, který přinesl spoustu branek, sporných momentů, ale také srážek a emocí. Brno třikrát dotáhlo náskok soupeře a duel poslalo do nastaveného času, o což se přičinil dvěma góly sváteční střelec Tomáš Malec. Jeho trefy Kometě nakonec stačily jen na zisk bodu, ten bonusový vydřel v nájezdech Hradec Králové a potřetí v sezoně obhájce titulu porazil. „Vždy mě zajímá hlavně vítězství, ale to nemáme, a tak to moje góly maže,“ řekl bek zklamaně po porážce 4:5.

Jágr Chance liga

Kometa a Hradec předvedly v neděli večer bitvu s rysy souboje v play off. „Byl to super zápas. Byly tam emoce, což je pro diváky vždy zajímavé, navíc padlo hodně gólů. Přes to všechno ale prohra hodně mrzí,“ litoval Tomáš Malec. „Byli jsme blízko výhře, navíc jsme měli v prodloužení velkou šanci, kdy jsme trefili břevno. Potřebujeme doma vyhrávat a tohle jsme nezvládli,“ pokračoval ve svém povídání.

On sám se ve třetí třetině převtělil do role ryzího střelce, když nejprve srovnal na 2:2 a za osm minut pro změnu na 3:3. První dva extraligové zásahy v letošní sezoně přišly v pravou chvíli, Malec měl navíc poté šanci přidat i třetí zásah. „Hattrick jsem ještě nikdy nedal. Dva góly už asi ano, ale nevzpomenu si, kdy to bylo,“ pátral v paměti.

Mallet sestřelil Smoleňák, pak Chalupovi roztrhal dres

Sám navíc přiznal, že takové rány, které téměř protrhly síť, nejsou na jeho denním pořádku. „Moc často se to nestává. Shodou okolností jsem netrefil prvního hráče, což je vždy důležité. Snažil jsem se střílet po pravé straně a gólman navíc nic neviděl, to také hrálo roli,“ popisuje obě, hodně podobné, gólové střely. „Nejsem hráč, který by měl dávat gól. Vždy mě zajímá hlavně vítězství, ale to nemáme, a tak to góly maže,“ dodal.

Kometa v zápase inkasovala branky zejména z předbrankového prostoru, odkud Hradec udeřil v jejím domácím prostředí hned třikrát. Do nedělního utkání přitom modrobílí s čištěním prostoru před svým gólmanem neměli problém. „Musíme se na to podívat. Myslím, že bychom měli výt víc důrazní a nemůžeme soupeři dávat takové góly. Někdy se to tak ale prostě sejde,“ uvědomoval si Malec, který právě patří mezi největší pracanty na straně obhájce právě v předbrankovém prostoru.

V tom dělal Kometě největší starosti urputný Radek Smoleňák, který proměnil svůj důraz ve dvě gólové dorážky. „Hraje svůj styl, my jsme se s tím museli vypořádat. Bylo to vyhrocené a mně je popravdě jedno, jestli je to Smoleňák, nebo někdo jiný. Dělal svoji práci, nezáleželo na tom, že to byl právě on,“ neřešil fakt, že by se hostující forvard dostal domácím hráčům nějak pod kůži. „Hrálo se důrazně, hlavně kolem branek a z toho vznikaly potyčky,“ hledá důvod nebývalého množství trestů. Rozhodčí v zápase udělili celkem osmadvacet vyloučení, k vidění bylo i několik bitek.

Fanoušci se duelem parádně bavili, sám Malec je navíc vyhecoval při svých oslavách gólů. „Diváci jsou super, skvěle nám fandí. Každý takový gól nebo pozitivní okamžik určitě potěší,“ pousmál se slovenský reprezentant. Kometu čeká v pondělí pauza, ale už v úterý třetí ze série pěti domácích duelů v řadě. V předehrávce přivítá na svém ledě v moravském derby Olomouc. „Musíme dobře zregenerovat a nachystat se na ně. Hrajeme opět doma, takže potřebujeme jednoznačně tři body,“ uzavírá dvojnásobný šampión s Kometou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz