Svačina je stále bez angažmá. Rozehraje se zatím v Porubě?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Do nové sezony zbývají tři týdny, útočník Vladimír Svačina ale ještě nikde nemá podepsanou smlouvu. Trénuje proto s prvoligovou Porubou.

NHL 20

A protože se základní část blíží, je možné, že nezůstane jen u tréninku. „Může se stát, že tam začnu hrát i nějaké zápasy, protože řadu věcí do sebe jen z tréninku nedostanete. Můžu trénovat, jak chci, ale musím hrát. Uvidíme, jak to dopadne,“ uvedl 32letý forvard v rozhovoru pro iSport.cz.

Svačina se po mistrovské sezoně nedohodl na smlouvě s Oceláři, byť pár jednání proběhlo. Spekuluje se především o jeho návratu do Vítkovic, kde prožil bodově nejpovedenější roky kariéry.

S Vítkovicemi přes léto v kontaktu skutečně je, k finální dohodě ale stále nedošlo. 

Nyní se tak společně s jiným veteránem Rostislavem Oleszem, který pro změnu ukončil angažmá ve Vítkovicích, připravuje s Porubou. Tu trénuje Miloš Holaň a klub má velké ambice.

Svačina ale pochopitelně do nižší soutěže ještě natrvalo nechce. Vždyť poslední sezonu neměl špatnou: v 69 zápasech získal 27 bodů (13+14) a po třech finálových neúspěších slavil extraligový titul.

Rozehrát se v Porubě, kde působil už v mládeži, by každopádně mohl. „Všechno je možné. Bez práce jsem jak dlouho? Tři měsíce? A být tři měsíce bez peněz, taky není příjemné. Mám hypotéku na dům, všechno je třeba platit," cituje Svačinu deník Sport. „V Porubě jsme se o této možnosti už lehce bavili, že bychom třeba podepsali smlouvu den ode dne. A mohl bych kdykoliv odejít. Řekli jsme si, že po tomto týdnu se budeme bavit trochu konkrétněji, jak to vymyslet.“

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz