Svačina, Galvinš a Werek stále bez smlouvy. Kdo z nich zůstane u Ocelářů?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Na jaře pomohli Ocelářům k titulu, ale teď nevědí, co bude dál. Vladimír Svačina (na snímku), Guntis Galvinš i Ethan Werrek jsou momentálně bez smlouvy. Zůstane někdo z nich v Třinci? Nebo půjdou za prací jinam? Odpověď by mohla padnout v nejbližší době.

HokejkaTV

Každý z nich měl svoji roli, každý svým dílem přispěl k triumfu v play off. Zmíněná trojice si užila oslavy titulu a poté zahájila individuální přípravu, aniž by bylo jasné, jak se věci spojené s dalším angažmá přesně vyvinou.

Oceláři mají aktuálně na soupisce dva brankáře, deset obránců a 16 útočníků. Svačina, Galvinš ani Werek mezi nimi nejsou. „Všichni jsou bez kontraktu, ale jednáme. Je to otevřené. Víc k tomu zatím nelze říci," uvedl pro hokej.cz z dovolené sportovní ředitel Jan Peterek.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Míst v kádru trenéra Václav Varadi už moc není, ale nějaká okénka ještě zůstávají. Vedle Tipsport extraligy čeká Oceláře také Liga mistrů, kádr je třeba mít širší. Klub disponuje kvalitní farmou ve Frýdku-Místku, odkud může využít řadu kvalitních hráčů. Přesto lze očekávat, že ještě nějaké podpisy smluv přijdou.

Ale moc jich nebude. Extraligový mistr nedávno angažoval Tomáše Kundrátka, což by mohlo mít vliv na další budoucnost Guntiše Galvinše „S vedením Ocelářů jednáme," řekl nicméně zástupce hráče Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Podobná je situace u Vladimíra Svačiny. „Skončila mu smlouva a řešíme, co bude dál. Vláďa byl v Třinci maximálně spokojený, věřím, že to samé platilo i ze strany klubu. Pokračujeme v rozhovorech," připomněl Vůjtek. Jan Peterek jeho slova potvrdil: „Pořád je k jednáním dost prostoru."

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Na soupisce je momentálně 16 útočníků, ovšem včetně mladíků Adama Rašky a Jonáše Peterka, u nichž údajně není vyloučen odchod do zámořské juniorky. Oba mladíci uspěli v nedávném draftu do CHL. Kdyby se rozloučili, minimálně jeden útočník by se Ocelářům ještě hodil. „Nechci předbíhat, uvidíme," doplnil Peterek.

Vedle Svačiny je na čekané také Ethan Werek. Kanadský bojovník splnil, co od něj Oceláři očekávali. Byl produktivní i důrazný. Ale zda zůstane u česko-polských hranic, to je s otazníkem. Připomeňme, že kádr mistrů doplnil nejen zmíněný Kundrátek, ale také brankáři Patrik Bartošák s Petrem Kváčou a mladý slovenský útočník Patrik Hrehorčák. K novicům patří i kanadský bek Patrick Kudla, ten ale začne sezonu na farmě ve Frýdku-Místku.

Příchody k HC Oceláři Třinec

Patrik Bartošák (B, Vítkovice)
Petr Kváča (B, České Budějovice)
Tomáš Kundrátek (O, Davos, Švýcarsko)
Patrick Kudla (O, Nové Zámky, Slovensko)
Patrik Hrehorčák (Ú, Rouyn-Noranda, QMJHL)

Odchody z HC Oceláři Třinec

Šimon Hrubec (B, Kunlun, KHL)
Peter Hamerlík (B, neznámo)
David Cienciala (Ú, Mladá Boleslav)
Patrik Husák (O, Poruba)
Vít Christov (Ú, České Budějovice)

Aktuální soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Patrik Bartošák, Petr Kváča.

Obránci:
Marian Adámek, Jan Bartko, Milan Doudera, Martin Gernát, Filip Haman, Lukáš Krajíček, Tomáš Kundrátek, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth.

Útočníci:
Martin Adamský, Vladimír Dravecký, Jan Hladoník, Patrik Hrehorčák, Aron Chmielewski, Erik Hrňa, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko, Štěpán Novotný, Jonáš Peterek, Jiří Polanský, Adam Raška, Martin Růžička, Petr Vrána.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz