Süss by mohl pomoci Přerovu. Klub testuje i tři mladíky

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Minulou sezonu prožil Jan Süss životní rok, když nasázel 20 branek v Chance lize a byl nejproduktivnějším hráčem Přerova. I proto se vrátil do mateřské Komety, kde zabojuje o extraligu, ale...

Jeho další působení na Hané není vyloučené.

„Předpoklad je takový, že po přípravné fázi budou hráči z extraligových klubů ještě k dispozici. Týká se to i Honzy Süsse," říká pro hokejprerov.cz hlavní kouč Zubrů Robert Svoboda.

„K týmu patří už delší dobu a v loňské sezoně udělal velký pokrok. Byl by pro nás jednoznačně přínosem," je si vědom. 

Odchovanec Komety zatím nakoukl do extraligy ve 24 zápasech (2+1), hlavně ale 23letý forvard působil v první lize. Kromě Přerova hrál dříve také v Třebíči.

„Předpoklad je takový, že po přípravné fázi budou hráči z extraligových klubů ještě k dispozici. Týká se to i Honzy Süsse."

Kdyby aspoň na pár zápasů pomohl zase Zubrům, byla by to pro prvoligový celek skvělá zpráva.

Přerov posílili v útoku David Březina či Rok Macuh. Pokračují také Antonín Pechanec a Jiří Goiš. Aktuálně má k dispozici 29 jmen.

„Domluvili jsme se s hráči, kteří loni výrazně pomohli v těžké sezoně. Jsme za to rádi, stejně jako za doplnění týmu," pochvaluje si Svoboda.

Ten velký řez kádrem nechtěl dělat. Sezonu Zubři rozehráli velice špatně, jednu dobu jim hrozila klidně baráž, i proto došlo v prosinci na změnu v realizačním týmu a hlavním trenérem se stal Robert Svoboda.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Od února si vše sedlo a Přerov vyhrával jeden zápas za druhým. Skvělá jízda nakonec znamenala, že tento klub z Hané skončil po základní části pátý. Konec přišel ve čtvrtfinále s Jihlavou, která pak ovládla celou Chance ligu.

„Z tohoto pohledu bylo jasné, že velkou část mužstva budeme chtít zachovat," líčí Svoboda, který testuje také mladé útočníky Patrika Kleniara (20 let), Jakuba Zembola (18) a Patrika Tarnoczyho (19).

Druhý jmenovaný minulý rok zářil ve sparťanské juniorce (28+29), Tarnoczy hrál poslední tři roky v Olomouci a Kleniar je přerovským odchovancem.

„Určitě se nedá říct, že by všechno bylo vyřešené. Sice nás to netrápí, ale jsme otevření tomu, že by tým mohl ještě někdo doplnit."

Přerov vyjede poprvé na led 25. července. Objeví se v týmu ještě někdo nový?

„Loňská sezona byla sestupová všude možně a hráčů je teď přebytek. Tlak se bude vytvářet i ze zahraničí, vrací se spousta hráčů z KHL. Uvidíme, jaké možnosti se naskytnou," odpovídá.

„Určitě se nedá říct, že by všechno bylo vyřešené. Sice nás to netrápí, ale jsme otevření tomu, že by tým mohl ještě někdo doplnit."

Aktuální soupiska HC ZUBR Přerov

Brankáři:
Michal Postava, Michael Petrásek, Petr Žurek.

Obránci:
Tomáš Hanák, Robert Černý, Matyáš Gréč, Jiří Krisl, Ondřej Ševčík, František Hrdinka, Jan Billa, Adam Holík, David Chroboček, Tomáš Kudělka.

Útočníci:
Daniel Indrák, Jan Svoboda, Jakub Svoboda, Jiří Goiš, Jan Fencl, Antonín Pechanec, Tobiáš Kuchta, Radim Hradil, Petr Švejda, Matěj Halík, Matouš Kratochvil, Rok Macuh, David Březina, Patrik Kleniar, Jakub Zembol a Patrik Tarnoczy (poslední tři zkouška).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz