Super gesto fair play Šidlíka! To by neudělal každý, smeká Bulíř

Souboj Vítkovic s Libercem ozdobilo kromě kvalitní podívané s devíti góly také vynikající gesto fair play v podání domácího obránce Petra Šidlíka, jenž v dramatickém závěru odvolal vyloučení Michala Bulíře.

HokejkaTV

Běžela 50. minuta, když chtěl hlavní arbitr Pavel Obadal poslat za katr libereckého útočníka, jenž se podle něj měl dopustit faulu na Robertse Bukartse. To však vítkovický zadák odmítl, za rozhodčími hned přijel. Přiznal, že to on zasáhl svého spoluhráče.

„Kdybychom z toho dali gól a vyhráli, asi by se mi špatně spalo. Svědomí by mi nedalo spát.“

„Bylo to špatně odpískané, sudí to nejspíš dobře neviděl, ale já cítil a věděl, že Bukyho zasáhla má hokejka,“ líčí Petr Šidlík, který přiznání bere za samozřejmost. „Kdybychom z toho dali gól a vyhráli, asi by se mi špatně spalo. Svědomí by mi nedalo spát.“

Vítkovice za pouhých šest sekund dostaly gól na 3:3, parťáci však jeho gesto ocenili. „Šidlo je férový chlap a cítil to tak. Když to tak cítí, nic proti tomu nemám. Naopak je super, že taková gesta v hokeji stále jsou,“ těší asistenta kapitána Rastislava Deje.

„Je to asi v každém z nás, jestli se dokáže přiznat, nebo dokáže být taková svině.“

On sám se před dvěma lety v zápase se Zlínem také přiznal, Vítkovice tehdy prohrály 1:2 po prodloužení. „Je otázka, jestli se vyplácí být takový dobrák. Ale je to asi v každém z nás, jestli se dokáže přiznat, nebo dokáže být taková svině,“ usmívá se Dej.

Ostravané pak sice využili přesilovku, ale nakonec po boji padli 4:5 po nájezdech. Bílí Tygři si tak odvezli dva body i díky počinu Šidlíka. „Strašně bych mu za to chtěl poděkovat, fakt si toho cením. Takovou věc by asi neudělal každý,“ má jasno Michal Bulíř.

„Tady je vidět charakter člověka a taky fair play, které do sportu patří.“

Naopak jasno neměl o celé nepřehledné situaci. „V souboji byla jak moje, tak jeho hokejka a nebyl jsem si jistý, která ho trefila. Patří mu obrovský dík. Tady je vidět charakter člověka a taky fair play, které do sportu patří,“ uzavírá útočník Bílých Tygrů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz