Super, fantazie! Je to satisfakce za celý rok, říká kouč mistrů Lobo

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Moc se s nimi nepočítalo, byli trochu těmi „druhými vzadu“. Přesto, anebo možná právě proto, došli dorostenci Liberce až na vrchol. Trenér Richard Lobo s nimi odvedl parádní kus práce. „Je to odměna pro celou organizaci,“ říká.

Nový fanshop

Máte zlato. Jaké jsou vaše bezprostřední pocity?
Super! Úleva, radost. Je to fantazie. Asi jsme nebyli úplně aspiranty na titul, ale kluci hráli fantasticky a jsou za to po zásluze odměněni.

Ve finále jste vyhráli až neskutečným výsledkem 9:3. I když chápu, že o to asi tolik nejde…
Napadalo to tam. Takhle bych to řekl. Musím říct, že gólmani na obou stranách asi byli lehce nervózní, bylo to na nich vidět. Naštěstí nám tam toho spadlo víc než jim.

Když to vezmete celkově: Co jsou důvody, které vás dovedly k titulu?
Obrovská chuť kluků to vyhrát. Klobouk dolů před nimi, jak byli ukáznění, srovnaní. Vlastně už to začínalo na všech srazech, na jídle… Prostě od začátku bylo vidět, že ti kluci sem nepřijeli udělat ostudu a chtějí tady dosáhnout toho nejlepšího úspěchu. A ono se to povedlo.

Přišel v sezoně nějaký moment, kdy jste si řekl, že by se to mohlo povést?
Upřímně ta naše sezona byla dost rozporuplná. Do Vánoc super, po Vánocích krize. Ale fantasticky jsme se dali do kupy na play off, tam jsme zvládli odehrát těžké zápasy. Třetí se Slavií a vlastně i druhý na Kladně, kde jsme po dvou třetinách prohrávali 0:3. Všechno to tak nějak do sebe zapadlo. V semifinále těžké utkání… A ve finále jsme možná za celý rok, za tu trpělivost a obrovskou práci byli odměněni tím, že nám to tam takhle napadalo.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Většina lidí asi pasovala na titul týmy jako Vítkovice, Kometu, Hradec, Plzeň… Vy jste byli trošku vzadu. Mohlo vám to pomoct?
Asi ano, nebyl na nás takový tlak. Možná jsme byli trochu černý kůň.

Jaké byly nejsilnější stránky vašeho týmu?
Super dva ročníky hráčů. Obrovská síla v útoku, Kuba Šedivý s Martinem Böhmem vzadu neskutečně spolehliví. Gólman nás v play off podržel fantasticky. Celkově se to sešlo. Jestli ale máme v něčem silnou stránku? Možná v tom, že se dokážeme semknout. Zvládli jsme několik krizových okamžiků, a to nás vždycky asi trochu posílilo. Síla týmu je asi v tom charakteru.

Ve Vítkovicích jste neměli pana asistenta Kočího, který byl u porodu. Jak to vlastně dopadlo?
Narodila se mu z pátku na sobotu dcera, takže mu tu medaili musíme přivézt.

Vyhráli jste ji tedy i pro něj.
Přesně tak. Asi nás čeká náročné pondělí a úterý (směje se).

Co znamená titul pro libereckou organizaci?
Já doufám, že je to jenom další ukázka práce, kterou tam děláme a nějak jsme ji nastavili. Je to prostě odměna pro celou organizaci a dobrá vizitka pro všechny z nás, kteří tam jsme. Ať už k nám mladí kluci přijdou, nebo jsou u nás odmalička, mají maximální servis. Je to dobře nastavená tygří cesta.

Předvedli jste důkaz, že to děláte správně.
Ano, ano. Doufám, že to je potvrzení, že to, co jsme nastavili, je to správné.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Samozřejmě ale nejde o to, aby kluci vyhrávali tituly v dorostu, ale aby se vychovávali a šli dál…
…přesně tak…

…a vidíte v tomhle týmu perspektivu?
Určitě. Máme obrovskou sílu v těch mladých, kteří vlastně byli druzí na turnaji krajů. Opravdu tady rostou hráči, kteří jednou můžou – a nemyslím, že jim to bude dlouho trvat – naskočit minimálně za Benátky, za áčko. A potom, jak se bude dál vyvíjet jejich hokejová kariéra, to už je v podstatě na nich. Myslím, že potenciál je v nich velký.

Bavíme se o klucích, teď se chci zeptat na vás. Jak jste to všechno prožíval? Co pro vás titul znamená?
Člověk není moc doma, tráví spoustu času na zimáku, po výletech a po zápasech. Trošku na úkor osobního života. Je to taková satisfakce za celý rok, který tomu člověk obětuje. Ta práce stála za to. Teď po sezoně bude čas se věnovat všem okolo rodině.

Měsíc, než to zase začne…
Ano, přesně tak! (směje se) Ne, letní příprava je přece jenom volnější. Pak od půlky července se to rozjede a už v tom zase všichni budeme naplno.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz