Sup se vrací do sešívaného hnízda! Bude trénovat mládež

Foto: hc-slavia.cz

V československé a české nejvyšší soutěži odehrál téměř tisícovku zápasů, velkou většinu z toho ve Slavii. A teď se bývalý útočník Michal Sup vrací. Jako trenér začínajících hokejistů.

partneři českého hokeje

Zapojení svých legend do chodu mládežnické organizace nedávno oznámili ve Zlíně, kde se těší na pomoc Petra Čajánka, Petra Lešky a Jiřího Marušáka. Na Slavii k tak výraznému personálnímu posílení nedošlo, ale pro klubové fanoušky jde o neméně zajímavou zprávu.

Nezdá se to – Michal Sup ukončil aktivní kariéru už před deseti lety. Tehdy dohrával v Mladé Boleslavi. Startoval naopak na Spartě, kde dokonce získal poslední československý titul.

Ovšem čtrnáct sezon bez přerušení mezitím zasvětil Slavii!

V sešívaném dresu přidal další dva české tituly, konkrétně v letech 2003 a 2008. O tom prvním rozhodl sám, legendárním gólem v sedmém finále na ledě Pardubic, které Pražané vyhráli 1:0. Odměnou mu byla také účast na následujících dvou světových šampionátech, za reprezentaci si tedy zahrál i před domácím publikem.

Jeho číslo 8 visí pod stropem zasloužilého zimáku v Edenu. Sup tam už vypomáhal u žákovského týmu syna Michala, jenže podnikání – řeznictví – mu moc volného času nedopřálo. Teď už ho bude mít víc, a tak se začne věnovat čtvrté třídě jako asistent Adama Tomáška.

Foto: hc-slavia.cz

Další nové trenéry do mládeže vedení nepřivedlo. K juniorům se ale posunul dosavadní trenér deváťáků a slávistický odchovanec Petr Macek, jenž s klubem v roce 1994 postoupil do extraligy a následně si nejvyšší soutěž zahrál i v Karlových Varech.

Macek se u nejstarší kategorie připojí k Pavlu Kolaříkovi coby asistent hlavního kouče Jiřího Vebra, jenž nadále povede i celou akademii. Na střídačce dorostu pokračují Ladislav Slížek s Milanem Antošem, u žákovských kategorií se trenéři povětšinou posunuli se svými ročníky.

Slávistická mužstva šlapou ve společné letní přípravě od 11. května, junioři ještě o týden déle. Za zvýšených hygienických opatření využívají inline plochu na zimním stadionu, centrum mládeže, posilovnu, atletický stadion nebo hřiště u nedaleké Základní školy Eden.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz