Šumperská soupiska se plní. Draci tentokrát lovili v Přerově

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

Šumperk pokračuje v budování kádru pro nadcházející sezonu. Draci nyní oznámili příchod talentovaného brankáře Martina Holíka, který naposledy hájil dres Přerova.

Fanshop národního týmu

Holík je nepochybně velmi talentovaný, o čemž nejlépe svědčí vývoj jeho kariéry během několika posledních let. Hodonínský odchovanec o sobě dal poprvé výrazněji vědět v sezoně 2018/2019, kdy to byl právě on, kdo držel tehdy potápějící se druholigový Pelhřimov jakžtakž nad vodou.

O rok později si ho vyhlédl ambiciózní Havlíčkův Brod – a také v kádru Bruslařů se Martin Holík osvědčil. Svými výkony patřil k nejlepším maskovaným mužům třetí nejvyšší soutěže, takže bylo jen otázkou času, kdy mu přiletí lukrativnější laso.

Stalo se tak před loňskou sezonou, to jednadvacetiletého gólmana zlanařil do svých řad prvoligový Přerov. Holík nastoupil ve žlutomodrém dresu do sedmi utkání, ze kterých se může pochlubit solidní úspěšností zásahů přesahující 91 procent.

V další sezoně by mohl být vytíženější – po Holíkovi skočil Šumperk.

Draci vědí, že bez důkladné přestavby svého kádru nemají šanci, také proto podepsal klubový boss Večovský Daniela Vachutku, Tomáše Drtila, Denise Kindla nebo třeba Martina Pěnčíka.

Martin Holík je dalším dílkem skládačky, která by Šumperku měla zajistit záchranu prvoligové příslušnosti. Společně s dalším mladíkem Vojtěchem Mokrým vsadili Draci na progresivní gólmanský tandem, který by se měl navzájem posouvat dopředu. 

Šumperk ovšem avizoval, že do sezony půjde hned se třemi brankáři.

Kdo bude tím dalším?

Dosavadní posily Draků Pars Šumperk

Vojtěch Mokry (G, jun. Olomouc)
Martin Holík (G, Přerov)
Tomáš Drtil (O, Prostějov)
Martin Pěnčík (O, Prostějov)
Denis Kindl (Ú, Frýdek-Místek)
Daniel Vachutka (Ú, Prostějov)
Tomáš Vildumetz (Ú, Karlovy Vary)

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz