Šumperk přivedl na zkoušku tři útočníky

Foto: dracisumperk.cz

Šumperk v pondělí zahájil přípravu na ledě i s trojicí potenciálních posil: na zkoušku přišli k Drakům útočníci Erik Čermák, Lukáš Klíma a Patrik Čermák.

Hlavně Lukáš Klíma by mohl Šumperku hodně pomoct. Za poslední tři sezony sice z různých důvodů, zejména zdravotních, odehrál dohromady jen 46 utkání, když je ale ve formě a zdravý, dokáže rozhodovat zápasy. Dokazoval to v Kadani či Chomutově, kde byl schopný střílet v průměru půl gólu na zápas.

Dvaatřicetiletý Slovák s výbornou střelou z první naposledy působil v maďarské Erste Lize, za Újbodu si střihl třináct utkání s bilancí 1+5. Povede se mu nyní comeback do Chance ligy?

Ani Patrik a Erik Čermákové ale nejsou jen tak ledajací hráči na zkoušku, nepolíbení profesionálním hokejem. Oba už mají v první lize desítky startů.

Devatenáctiletý Patrik Čermák došel s Jihlavou dvakrát za sebou do finále play off, současně byl loni druhým nejproduktivnějším hráčem její juniorky (hned za fenoménem Matoušem Menšíkem).

Jeho o dva roky starší jmenovec Erik Čermák prožil skvělou mládežnickou kariéru, pravidelně reprezentoval v kategoriích U16 až U18 a vyzkoušel si zámořské soutěže USHL a OHL. Mezi muži zatím úplně neprorazil, loni získal v Benátkách nad Jizerou devět bodů v 38 duelech. Prožije průlom po přesunu do Šumperka?

Aktuální kádr Draků Pars Šumperk

Brankáři: Petr Hamalčík, Jakub Lackovič.

Obránci: Tomáš Drtil, Štěpán Dudycha, Filip Eliáš, Ondřej Hrachovský, Patrik Kadeřávek, Ludvík Rutar, Václav Čížek.

Útočníci: Petr Antoníček, David Bartoš, Tomáš Bernat, Jakub Horký, Šimon Jelínek, Dávid Kohút, Adam Křemen, Jiří Průžek, Vojtěch Šuhaj, Daniel Vachutka, Lukáš Žálčík, Patrik Čermák, Lukáš Klíma, Erik Čermák.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz