Šumperk představil mladý kádr, cílem je záchrana. A co posily?

Foto: dracisumperk.cz

13. července 2020, 13:35

Adam Bagar

Hokejisté Šumperka v pondělí dopoledne zahájili společnou přípravu na novou sezonu, v níž se po čtyřech letech představí ve druhé nejvyšší soutěži. S jakým kádrem do ní půjdou? Klub jej odkryl na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

Draky už dřív postihly dost citelné ztráty produktivních es, rozloučili se obránce Tomáš Drtil a útočník Daniel Vachutka. Dál nepokračují ani Adam Kofroň, Vladimir Antonov, Dominik Pokorný nebo trojice mladých útočníků Michal Horký, Martin Urban a Libor Šíp.

Aby těch odchodů nebylo málo, klubová ikona Tomáš Sedlák se rozhodl ve 36 letech ukončit profesionální kariéru. Draky opustil po dlouhých dvanácti letech. Za modrožluté nastoupil do víc než 600 soutěžních utkání, v nichž coby bek zaznamenal 455 bodů (142+313).

„Tomášovým důvodům rozumím, nicméně jeho zkušenosti mohou na ledě chybět. Přeci jen má k Šumperku vztah, hrál tu velice dlouho a je to velká autorita. Musíme to vzít jako fakt a najít nějakou jinou ikonu, která to v kádru povede,“ hlásí trenér Martin Sobotka.

K dispozici má mladý kádr. „Myslím, že to je dobře. Ti kluci se o své místo na slunci budou snažit porvat a ukázat to nejlepší, co v nich je. Pro spoustu z nich to může být zlomový moment v hokejové kariéře. Navíc práce s mladými hráči mě vždycky bavila a baví,“ líčí.

Aktuální soupiska čítá 19 jmen – tři brankáře, šest obránců a deset útočníků. Se startem další fáze přípravy se v pondělí 3. srpna k týmu připojí na ledě ještě beci Martin Nepokoj, Adam Spálovský, Jiří Kališ, Stanislav Dosek a útočníci Jiří Uhlík s Tomášem Krčem.

S velkou pravděpodobností k nim přibudou dva další hráči na zkoušku. O týden později se k Drakům má připojit jeden útočník a ve finální fázi přípravy ještě další dva z Vítkovic, se kterými klub z podhůří Jeseníků navázal spolupráci, ale nikoliv na bázi farmy.

„Naším cílem nemůže být nic jiného, než soutěž pro Šumperk udržet.“

„Předpokládám, že Vítkovice nám pošlou do týmu pravděpodobně mladší hráče. Teď bohužel nelze s jistotou říci, kterou pozici přesně. V půlce srpna by ale mělo být jasno. Bude to určitě někdo, kdo se nevejde do hlavního kádru pro letošní sezonu,“ myslí si Sobotka.

Finální podoba kádru by měla být jasná po přátelském utkání se Žďárem nad Sázavou, které je na programu 25. srpna. A cíl Draků po návratu do Chance ligy? „Naším cílem nemůže být nic jiného, než soutěž pro Šumperk udržet,“ říká ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Aktuální kádr Draků

Brankáři:
Marek Peksa, Michal Wanecki, Dalibor Venouš.

Obránci:
Petr Gewiese, Daniel Kabelka, Marek Haloda, Jakub Řezáč, Dominik Věntus, Štěpán Dudycha.

Útočníci:
Tadeáš Jaroš, Jan Milfait, Vojtěch Krejčiřík, Daniel Spratek, Daniel Hroch, Adam Scheuter, Jakub Horký, David Haluza, Matěj Potočný, Tadeáš Král.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz