Šumperk má problémy, skončí ve 2. lize? Drakům hrozí zánik mužů

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

24. listopadu 2017, 11:54

Adam Bagar

Ještě v sezoně 2015-16 se Šumperk potkával s Jihlavou, Českými Budějovicemi, Kladnem či se Slavií. Aktuálně je však v situaci, že může odpískat zbytek druholigové sezony a nehrát žádnou soutěž. Draci mají finanční problémy, hrozí jim zánik seniorského hokeje.

Plekanec Chance liga

„Klub je smluvně zajištěn až do konce dubna. Může se stát, že partneři budou mít problémy a zredukují svoje příspěvky, na to samozřejmě musíme reagovat. Nikdo ale v tuto chvíli nemusí mít obavu, že by klub nedostál svým závazkům,“ uvedl ředitel Vladimír Velčovský na tiskové konferenci před startem sezony.

„V tuto chvíli, kdy vypadl sponzor, na kterém měla být sezona 2017-18 finančně postavená, jsme se dostali do situace, že balancujeme na hraně.“

Tu začali Draci ve vyhnanství. Kvůli nutné rekonstrukci zimního stadionu, který už byl v dost zoufalém stavu, odehráli úvodních čtrnáct střetnutí letošního ročníku netradičně na kluzištích soupeřů. Sotva se však vrátili do svého domovského stánku, vyšly na povrch informace o velmi vážné finanční situaci klubu.

„Náš klub je zvyklý nedlužit peníze a platit své závazky. V tuto chvíli, kdy vypadl sponzor, na kterém měla být sezona 2017-18 finančně postavená, jsme se dostali do takové situace, že balancujeme na hraně,“ přiznává v oficiálním vyjádření na klubovém webu ředitel šumperského hokeje Vladimír Velčovský.

Velčovský: Hrozí, že klub bude muset ukončit činnost. Ale bojujeme

„Nechceme jít cestou jiných, kdy neplatit je bráno za normální stav. A proto reálně hrozí, že klub bude muset ukončit svoji činnost. Nicméně jsme zvyklí bojovat, a také bojujeme. Naším cílem je profesionální hokej v Šumperku samozřejmě zachovat a věříme, že naše mise bude úspěšná,“ doplňuje šumperský šéf.

Hráči i realizační tým byli se situací obeznámeni. „Je třeba jim poděkovat, že dál bojují nejen za sebe, ale také za klub,“ zakončuje Velčovský. Východní skupině druhé ligy tak hrozí, že bude mít už pouhých šest členů. S Draky v soutěží hrají Poruba, Hodonín, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice a Opava.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz