Šumperk má nového trenéra, po 11 letech se vrací Jozef Zavadil

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Druholigový Šumperk našel náhradu za odvolaného kouče Pavla Hulvu! Draky, které dočasně vedl asistent Zdeněk Novosad, převzal slovenský trenér Jozef Zavadil. Ten v podhůří Jeseníků působil už před jedenácti lety a neopouštěl klub úplně v dobrém.

Plekanec TELH

Draci sáhli k odvolání Pavla Hulvy poté, co na začátku roku nezvládli dva venkovní zápasy v Opavě a Novém Jičíně. „Rozhodli jsem se tak z důvodu neuspokojivých výsledků a neplnění výkonnostních cílů klubu,“ objasnil tehdy Šumperk, jehož jasně daným cílem je přímý postup do semifinále, tedy skončit po dlouhodobé části nejhůře na druhé příčce.

Taktovku dočasně převzal asistent Zdeněk Novosad, pod nímž Draci sehráli dvě velmi zdařilá vystoupení. Nejdřív přehráli vedoucí Porubu 5:2 a následně vynulovali Kopřivnici 5:0. Ovšem další střetnutí v roli šéfa střídačky čtyřicetiletý útočník nepřidá. Klub našel náhradu za Pavla Hulvu, aktuálně třetí tým tabulky převzal zkušený trenér Jozef Zavadil.

Kdo na sobě pracuje a plní pokyny, tak má u Zavadila zelenou

Ten vedl Šumperk už v sezoně 2006-07 a přispěl k jeho postupu do druhé nejvyšší soutěže, i když v době oslav už u týmu nepůsobil. Během ročníku byl totiž odvolán, kuriózně z prvního místa tabulky. „Měl zvláštní vystupování směrem k novinářům a také veřejnosti,“ prozrazuje v rozhovoru pro klubovou televizi Life TV ředitel Vladimír Velčovský.

„Ale hodně toho odpracoval a polívku pak po postupu sežral někdo jiný, tak mi to bylo trošku líto. Kdyby měl o něco slušnější verbální projevy, tak mohl postupovou sezonu dokončit,“ líčí Velčovský s tím, že hráči pod Zavadilem musejí makat na sto procent. „Kdo na sobě pracuje a plní pokyny, tak má u něj zelenou,“ prozrazuje šéf šumperských Draků.

„Rozjel jsem se za ním do Dubnice nad Váhom a nakonec jsme jeho výpomoc domluvili, byť už sám nepředpokládal, že by se takto aktivně do dění v mužském hokeji ještě někdy zapojil.“

Zavadil tehdy cítil křivdu, ale obě strany si vše vyříkaly a dnes už devětašedesátiletý lodivod dal Velčovskému do určité míry za pravdu. „Rozjel jsem se za ním do Dubnice nad Váhom a nakonec jsme jeho výpomoc domluvili, byť už sám nepředpokládal, že by se takto aktivně do dění v mužském hokeji ještě někdy zapojil,“ dodává spokojený ředitel.

Zavadil má spoustu zkušeností, vyžaduje po hráčích maximální nasazení, disciplínu a dokáže je pořádně nemotivovat. Pro Velčovského zkrátka ten pravý, který má Draky vytáhnout mezi elitní dva týmy východní skupiny. Jozef Zavadil se k trenéřině vrací po třech a půl letech, na českých kluzištích vedl mimo jiné Moru, kterou dotáhl do druhé nejvyšší soutěže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz