Šumperk konečně vyjel na led. S posilami ze sestupujícího Rebelu

Petr Gewiese s Tomášem Sedlákem zůstali Šumperku i nadále věrni. | Foto: Karel Vaculík, hc-havirov.cz

Jako poslední prvoligový tým zahájil včera dopoledne přípravu na ledě Šumperk. Jedenáctý celek loňského ročníku stejně jako v předcházejících sezonách zvolil cestu individuální letní přípravy. Tu si sice hráči vesměs pochvalují, nutno však dodat, že například loni k úspěchu nevedla. Až čas ukáže, zda se toto ekonomicky výhodné rozhodnutí Drakům nevymstí.

Zlatá hokejka

Šumperští hokejisté se poprvé setkali „již“ v pátek. Realizační tým ve složení Radek Kučera – Libor Pivko si chtěl ještě před nástupem na led prověřit, jak na sobě hráči přes léto zapracovali. Fyzických testů a přípravného fotbalového utkání se zúčastnilo i několik nových tváří. Řada z nich loni hájila barvy Havlíčkova Brodu, což samo o sobě není zrovna povzbudivou zprávou.

Kádr, který včera o desáté hodině ranní vyjel na led, však není ani zdaleka konečný. Severomoravané totiž stále vyčkávají na posily z extraligy. Radek Kučera, jenž i přes loňský neúspěch setrval na pozici hlavního trenéra, před časem informoval o navázání úzké spolupráce s Pardubicemi.

Z města dostihů a perníku by měl v Šumperku formou střídavých startů působit jeden z gólmanského tria. Vzhledem k tomu, že Robert Kristan se zřejmě stane pardubickou jedničkou a mladík Karel Vejmelka trénuje v mateřské Třebíči, se logicky nabízí angažmá Tomáše Halásze. Toho by mohl doplnit z Brna zapůjčený Daniel Zelenka a novic na zkoušku Čeněk Novák. Ve hře je dle slov Radka Kučery i gólman z daleké Plzně. Měl tím na mysli Patrika Polívku?

Během srpna a začátku září bude potřeba vyladit i složení defenzivních řad. V nich sice zůstávají Tomáš Sedlák, Petr Gewiese či Tomáš Drtil, přesto je jasné, že v aktuálním rozpoložení by byl Šumperk jedním z kandidátů na sestup. Petr Zítka a David Vala, ex-havlíčkobrodští beci bojující o smlouvu, totiž Draky, jak se říká, nevytrhnou. I obraně by tak přišla vhod výrazná pomoc od Pardubic.

Největších změn dozná šumperský útok. Z něj po skončení sezóny odešli Aleš Staněk (nově Havířov), Patrik Moskal (Prostějov), Lukáš Žalčík (Motor), Michal Velecký (3. německá soutěž) nebo Jan Berger (Litoměřice). Žádná posila minimálně stejných kvalit přitom do Šumperka nezavítala. Příležitost vybojovat si místo v kádru tak dostanou alespoň mladíci z loňské sestavy Havlíčkova Brodu Jan Milfait, Tomáš Chlubna a Aleš Půlpán. Dále pak místní odchovanec Daniel Hroch (v sezoně 2014/2015 hrál v MHL za Karlovy Vary), 22letý forvard se zkušenostmi ze slovenské extraligy Richard Vaculín (loni 53 zápasů, 0+2), Tomáš Buhaj (za Břeclav 8 bodů ve 42 zápasech 2. ligy) či Jakub Fusek, který nastupoval v předcházejících dvou ročnících ve 2. nejvyšší slovenské soutěži.

Upřímně řečeno, dosavadní zprávy zatím šumperským fanouškům kdovíjakou radost nedělají. Dočkají se pozitivních informací alespoň v průběhu srpna, případně na začátku září?

Současné složení A-mužstva Salith Šumperk

brankáři: Daniel Zelenka a Čeněk Novák

obránci: Tomáš Sedlák, Tomáš Drtil, Petr Gewiese, Jakub Slavík, Tomáš Prokop, Petr Zítka a David Vala

útočníci: Karel Plášek, Daniel Vrdlovec, Marek Haas, Tomáš Brunec, Daniel Vachutka, Tomáš Langr, Daniel Hroch, Pavel Skopal, Jan Milfait, Aleš Půlpán, Tomáš Chlubna, Jakub Fusek, Richard Vaculín a Tomáš Buhaj

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz