Suhrada, Karafiát a další. Berani si pojistili mladé odchovance

Matyáš Hamrlík | Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Letošní sezona už je pro Berany ztracená, teď už jim nezbývá než hledět směrem k té předchozí. Zatímco o velkých posilách se kolem Zlína jen spekuluje, klub využil opci u šesti mladých odchovanců.

Aplikace Tipsport extraligy

Od začátku roku oznámili Berani dohody se dvěma stávajícími oporami: Útočník Antonín Honejsek podepsal novou víceletou smlouvu, brankář Libor Kašík pak dvouletou.

Pokračování v organizaci má teď jisté šestice dalších hráčů s úzkým vztahem ke zlínskému hokeji.

„Postupně skládáme hráčský kádr pro další sezony. U odchovanců jsme využili opce ve smlouvách, neboť se jedná o mladé a perspektivní hráče,“ říká pro klubové stránky hlavní trenér a sportovní manažer Robert Svoboda.

Vzápětí ale varuje: „Nikdo nemá extraligovou pozici v týmu jistou, budou muset o ni zabojovat.“ 

Všem šesti mladíkům je mezi devatenácti a dvaadvaceti lety. Celou sezonu hraje v extralize pouze nejstarší z nich, Jiří Karafiát. Do mateřského klubu se vrátil po třech letech strávených v nedalekém Vsetíně a ve 49 zápasech zapsal deset bodů (5+5).

Jiří Karafiát

Jiří Karafiát | Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Osmnáct utkání letos odehrál Vojtěch Dobiáš (2+2), loňský vítěz bodování juniorského turnaje O Pohár DHL. Ve Zlíně zůstává i další útočník Matěj Sebera, jenž by letos za normálních okolností ještě táhl juniorku. 28 extraligových duelů mu stačilo na tři body (2+1).

Vedle trojice forvardů si Berani pojistili i služby tři obránců. Velký talent zdobí Jiřího Suhradu, jenž se letos vrátil domů z dvouleté štace ve Finsku a na přelomu roku si zahrál na mistrovství světa do 20 let. V extralize odehrál 33 zápasů (0+3).

Už loni se mezi českou elitou začal usazovat Matyáš Hamrlík, syn zlínské legendy a současného asistenta trenéra Martina Hamrlíka letos nastoupil ke 27 utkáním a jednou skóroval. Jan Dluhoš v probíhajícím ročníku oblékl dres Beranů jen čtrnáctkrát, hlavní vytížení má totiž v prvoligovém Přerově, kde hraje kolem dvaceti minut za večer.

Jiří Suhrada

Jiří Suhrada | Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz