Suchánek nesouhlasil se snížením platu. Zkušený obránce v Motoru skončil

Foto: hcmotor.cz

Uplynulé dny byly bohaté na změny v kádru Motoru, českobudějovický klub teď hlásí ještě jednu novinku. V týmu trenérů Václava Prospala a Aleše Tottera nebude nadále působit obránce Jakub Suchánek.

Partneři Českého hokeje

Příčinou je dle klubových stránek skutečnost, že Suchánek odmítl přistoupit na snížení platu a zvolil možnost vyplacení kontraktu. Šestatřicetiletý rodák z Tábora se tedy v Motoru rozloučil a bude si hledat nové angažmá.

Vedení jihočeského klubu řešilo snížení odměn v hráčských kontraktech s ohledem na důsledky finanční krize spojené s koronavirovou situací. V případě většiny hráčů došlo k dohodě na variantě úpravy odměn a jejich dalším pokračování v Motoru.

U Jakuba Suchánka ovšem nikoli, bývalý zadák Jihlavy, Litvínova či francouzských klubů ze Štrasburku a Gapu zvolil vyplacení kontraktu. Rozhodl se, že za nových podmínek v českobudějovické organizaci pokračovat nebude. A odchází.

Motor se v rámci žádostí o snížení odměn v hráčských kontraktech v důsledku finanční krize spojené s koronavirovou...

Zveřejnil(a) HC Motor České Budějovice dne Středa 13. ledna 2021

Suchánek hrál letos v Motoru celkově pátou sezonu. Byl u návratu do nejvyšší soutěže, během aktuálního ročníku v ní za Jihočechy sehrál 21 utkání s bilancí dvou branek a pěti nahrávek. Mezi tuzemskou elitou se objevil také coby zadák Dukly či Litvínova, v Tipsport extralize má celkem na kontě 106 střetnutí, čtyři góly a 16 asistencí.

V úterý vedení Motoru oznámilo, že kádr opustili útočníci Miroslav Indrák a Adam Raška. Prvně zmíněný je dlouhodobě zraněný, Raška zamířil do prvoligové Poruby. Střídavé starty do Havířova má vyřízené Ivan Lytvynov, Jihočeši naopak angažovali obránce Jana Štencela (Vítkovice) a francouzského útočníka Gabina Villeho.

Kádr Madeta Motor České Budějovice

Brankáři:
Marek Čiliak, Jan Strmeň, Štěpán Maleček, Marek Dvořák.

Obránci:
René Vydarený, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Ondřej Slováček, Jan Štencel, Ivan Lytvynov, Ondřej Kachyňa, Václav Svach, Šimon Kubíček.

Útočníci:
Martin Beránek, Jakub Čížek, Zdeněk Doležal, Miroslav Forman, David Gilbert, Miroslav Holec, Vít Christov, Vít Jonák, Václav Karabáček, Albert Michnáč, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Matěj Toman, Matouš Venkrbec, Gabin Ville, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz