Štůrala se připravuje s Prostějovem. Jak to vypadá s jeho dalším angažmá?

Foto: lhkjestrabi.cz

Když ve čtvrtek vyjeli prostějovští Jestřábi poprvé před novou sezonou na ledovou plochu, mezi trojicí brankářů, kterým se věnoval trenér Štefan Žigárdy, byl i zkušený Tomáš Štůrala. Ten po konci ve Zlíně stále nemá další angažmá. V Prostějově ale jeho kariéra pokračovat nebude.

NHL 20

„Jde jen o trénink v rámci mojí přípravy. S manželkou bydlíme v Prostějově, takže jsem se domluvil s klubem, jestli bych tady mohl trénovat. A vyhověli mi, takže super,“ těší 34letého odchovance novojičínského hokeje, který si za Jestřáby zachytal už během sezony 2007/08, naposledy pak v minulé sezoně, kdy nastoupil do sedmi zápasů.

Působení u Jestřábů ale nyní nepřipadá v úvahu. Klub má oporu v Jakubu Neužilovi, kterému bude nově pomáhat Daniel Dvořák vypůjčený z Hradce Králové.

„Angažmá je zatím v řešení, hledám. Uvidíme,“ přitakává Štůrala. Kam by měly jeho další kroky vést? „Víceméně se řeší všechno, i když je pravda, že spíš se poohlížím po zahraničí. Ale v možnostech je i první liga v Česku,“ poodhalil svůj záměr. „Není uzavřené, jestli to, nebo to. Máme to rozjeté do více variant. Pak se uvidí,“ dodal.

„Je pravda, že spíš se poohlížím po zahraničí. Ale v možnostech je i první liga v Česku.“

Po novém působišti se poohlíží od konce dubna, kdy se rozešel se Zlínem, klubem, s nímž spojil největší část své kariéry a v roce 2014 se zde radoval i z mistrovského titulu..

„Po sezoně jsme se bavili s vedením a řekli mi, že chtějí jít jiným směrem. Vzali tam dva mladé gólmany. Libor (Kašík, pozn. red.) jako jednička je jasný, pak se uvidí, jak to kluci zvládnou,“ řekl na adresu 20letého Daniela Hufa a 18letého Michala Kořénka.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Ve Zlíně se nikdy nedokázal prorvat na post jedničky. Za poslední čtyři ročníky v dresu Beranů odchytal jen 25 zápasů. O moc jiné to nebylo ani v letech předchozích, proto jezdil do Šumperka, Třebíče, Přerova nebo později Prostějova, aby se alespoň částečně udržel v zápasovém tempu.

„Je to pro mě i takové osvobození, poslední dobou už jsem moc nechytal. Navíc už nejsem nejmladší a potřebuju ještě něco odchytat. Že jsme se ve Zlíně nedohodli, jsem vzal v podstatě jako plus,“ uvedl vyrovnaně gólman, jenž pod maskou skrývá mohutný plnovous. „Každopádně jsme se nerozcházeli nijak ve zlém, to určitě ne,“ ujistil.

Kde nakonec Štůrala zakotví? 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz