Strýček dotáhl bárku do zlatého přístavu! Co Češi předvedli, nemá ve finále MS obdoby

Foto: Facebook World Skate

20. září 11:59

Adam Bagar

Čeští inline hokejisté bez jediné porážky opanovali letošní mistrovství světa organizace World Skate – v italském Roccarasu navázali na triumfy z let 2007, 2011, 2013, 2015, 2016 a 2018.

Fanshop národního týmu

„Zní to krásně, každá zlatá medaile je perfektní. Pocity jsou super, kéž by takových okamžiků bylo ještě víc. Jsme rádi, že jsme turnaj zvládli a dotáhli bárku do vítězného přístavu,“ jásá český kapitán Pavel Strýček, jenž dotáhl český tým už k šestnácté medaili v řadě.

V Itálii Češi dominovali. Ve skupině postupně porazili Kolumbii 4:0, Švýcarsko 8:3 a v boji o první flek Španělsko 2:1 v prodloužení. V play off pak na úvod v repríze posledního čtvrtfinále zdolali Slovensko 5:0, v semifinále domácí Itálii 6:2 a ve finále smetli Kanadu 7:0.

„Zápasy ve skupině možná nebyly ideální, ale pomohlo nám, že jsme měli lehčí soupeře a mohli se sehrát a získat jistotu na hokejkách i ve hře. Každým zápasem náš výkon rostl, což jsme prokázali hlavně v bojích o medaile. Odehráli jsme výborný turnaj,“ těší jej.

„Ve finále jsme sice byli v úvodu lehce nervózní, ale pak jsme převzali otěže. Výsledek hovoří za vše. Už delší dobu ukazujeme, že máme super partu, a zase jsme to zúročili. Když táhneme za jeden provaz, tak to umíme dotáhnout do vítězného konce,“ líčí 38letý Strýček.

Obrovskou radost má i kouč Martin Mecera. „Kluci zaslouží naprosté absolutorium, nemám jim co vytknout. Po semifinále jsem měl trošku strach, jestli budeme schopní být ještě lepší, ale to, co předvedli, nemá ve finále MS obdoby. Nevím, kde to vzali,“ usmívá se.

„To, jak si kluci dokáží vyhovět, v současné době nikdo nemá,“ dodává Mecera, který chválí i Daniela Brabce, jenž zazářil třemi nulami a stal se nejlepším brankářem turnaje. „Naprosto právem. Co předvedl na tomhle MS, bylo až neuvěřitelné. Moc mu blahopřeju.“

Čechy těší návrat na inlinový trůn o to víc, že přišel po náročném covidovém období. „Rok se nehrálo, neměli jsme ani žádné soustředění, kde bychom se mohli sehrát, takže jsme se prakticky během jednoho tréninku poznávali a dávali dohromady,“ líčí Strejček.

„Věříme, že i tahle zlatá medaile dokáže inline hokeje zpopularizovat a vrátit zase kluky, hlavně ty mladé, na inlinová hřiště.“

Pro hráče byl turnaj proto hodně náročný. „V zásadě se sehrávali až v dějišti MS. Nebylo to pro ně lehké. Čekali jsme, jak se s tím poperou, a poprali se úplně fantasticky. Nicméně kluci jsou zkušení, takže věděli, co hrát,“ říká generální manažer týmu Tomáš Wütherle.

Reprezentanti tak po famózní jízdě potvrdili roli jedničky ve světovém žebříčku. „Potvrdili jsme to a doufám, že nám to dlouhodobě vydrží. Že v tom budeme pokračovat i ty generace po nás na to naváží. Samozřejmě chceme v elitě zůstat,“ pokyvuje Pavel Strýček.

A Wütherle souhlasí. „Chceme udržet nejvyšší příčky. Víme, že potřebujeme pracovat na mladých, rozvíjet je. Bude to těžké, juniorka moc dlouho nehrála. Ale musíme se s tím poprat a pracovat dál na tom, co jsme tady před lety vytvořili a na čem dneska jedeme.“

Trenér Martin Mecera věří, že se po covidových restrikcích, které zasáhly také inline hokej, znovu všechno vrátí do normálu. „Věříme, že i tahle zlatá medaile dokáže inline hokeje zpopularizovat a vrátit zase kluky, hlavně ty mladé, na inlinová hřiště,“ přeje si.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz