Střondala o návratu domů, Kometě i jízdě Třebíče: Máme skvělou partu

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Desátý zápas, desátá výhra. Třebíč natáhla úchvatnou sérii z úvodu sezony také na porubském ledě, k výhře 2:1 po nájezdech jí výrazně pomohl soupeřův odchovanec Vojtěch Střondala.

Fanshop národního týmu

„Je to pro mě vždycky speciální. V Porubě to mám pořád rád a vždycky se tam rád vracím,“ říká Střondala, který pochopitelně vypsal nějakou tu odměnu do kabiny za vítězství. „Buď svačinku, nebo nějaký finanční obnos do kasy,“ sděluje s úsměvem.

V Porubě působil od prvních hokejových krůčků až do roku 2016, z kabiny prvního týmu ale moc hráčů nezná. „Vlastně akorát Tomáše Gřeše a Dana Häringa, se kterým jsem hrál skoro odmalička. Po zápase jsme se spolu i pobavili,“ pokračuje Střondala.

20letý útočník byl v RT TORAX Areně hodně aktivní, za což byl v čase 39:53 odměněn první trefou zápasu, když potrestal zbytečné vyloučení Tomáše Voráčka. „Bylo jen pár sekund do konce třetiny, náš bek střílel, trefil mi hokejku a spadlo to tam,“ líčí.

Hubené vedení ale Horácká Slavia neudržela, do prodloužení poslal zápas Michal Houdek. Vítěze nakonec musely určit až strhující nájezdy. Prvních devět střelců se nemýlilo, zaváhal až Šimon Szathmáry a hosté po vítězné trefě Lukáše Formana slavili.

„Tohle se opravdu jen tak nevidí, aby všichni střelci dali gól. Je to trošku vzácnost,“ hlásí Vojtěch Střondala, který sám k parádní tečce utkání přispěl, když se na Ervinse Muštukovse rozjel jako druhý z třebíčských borců a vyslal přesně mířenou střelu.

Třebíč zvládla i desátý mač v sezoně a dál překvapivě vede tabulku Chance ligy. „O tom se nám ani nesnilo. Vážíme si toho, že hrajeme takhle nahoře. Ale chceme tak i pokračovat,“ velí Střondala, který má jasno o tom, proč se jeho mužstvu tolik daří.

„Hlavním faktorem je kabina. Máme skvělou partu, všichni si spolu rozumíme. Dále hrajeme takticky velmi dobře, každý ví, co má dělat. A taky nás drží skvělý brankář Pavel Jekel. Díky němu jsme tak nahoře, můžeme se na něj vzadu spolehnout,“ říká.

Kometa? Určitě bych se chtěl vrátit, ale teď je moje místo tady

V posledních utkáních se k tomu všemu přidaly i zlepšené přesilovky. Proti Vsetínu v nich Třebíčští udeřili čtyřikrát a v početní výhodě se prosadili i v Ostravě. „Jsme rádi, že nám to v nich začalo padat. Zpočátku nám moc nešly, ale teď si to už sedlo.“

Svými výkony by si rád opět řekl také o šanci v Kometě, za kterou v předchozích čtyřech sezonách odehrál 46 zápasů s bilancí 2+1. „Určitě bych se chtěl vrátit, ale teď je moje místo tady. Hrajeme dobře a jsem rád, že mohu v Třebíči být,“ pokyvuje.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz