Střípky z 2. ligy: Andres mění Tábor za Francii, Ďurač Dvůr za Německo

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Hokejisté Tábora a Dvora Králové nad Labem přišli o talentované mladíky! Tomáš Andres kývl na nabídku z elitní francouzské soutěže a z jihu Čech se stěhuje do Nice, Ivan Ďurač pak mění Podkrkonoší za angažmá v Německu. Společně s ním opustil Rodos i bek Jaroslav Janeba.

HokejkaSHOPvanoce

Zatímco exboleslavský Ďurač zkusí štěstí v Německu, bývalý vsetínský zadák Janeba se vrací do zámoří, kde působil už v minulých třech ročnících. „Odchází do kanadského Toronta, kde bude hrát nižší zámořskou soutěž,“ informuje klub na svém webu.

Naopak zadní řady druholigového nováčka posílil ruský obránce Vladislav Antonov, který se dvorským fanouškům poprvé představil už v sobotní partii s Kobrou Praha. Jednadvacetiletý rodák z Permu naposledy hrál ruskou NMHL za Gorňak Uchaly.

"Jelikož je to nejvyšší soutěž, tak mě to hodně zajímalo. Je to pro mě krok dopředu."

Ztrátu zaznamenal také Tábor, jehož řady opouští šikovný útočník Tomáš Andres. Exslávista, který v ročníku 2015-16 ovládl bodování juniorů ve WSM Lize, se na jih Čech překvapivě přesunul po ročním působení ve Finsku. Ale teď zase zvedá kotvy.

Loučí se po osmi střetnutích, ve kterých nasbíral skvělých dvanáct bodů za pět branek a sedm nahrávek. Druhý nejproduktivnější hráč týmu odchází do elitní francouzské Ligue Magnus. Na spolupráci se dohodl s Nice, za které hraje kvarteto dalších Čechů.

Málokde se vidí taková parta, kluci byli kamarádští a jednali fér

„Projevili o mě zájem a jelikož je to nejvyšší soutěž, tak mě to hodně zajímalo. V hokeji chci něco dokázat a pokud možno hrát v nejvyšších ligách. Tohle je pro mě krok dopředu. Chci se posunout dál, proto volím tuto cestu,“ hlásí na táborském webu.

Nově se bude potkávat s Martinem Mazancem, Lukášem Špeldou, Zbyňkem Hamplem nebo Romanem Vondráčkem, ale vzpomínat bude i na táborské spoluhráče. „Je to tak, málokde se vidí taková parta. Kluci byli kamarádští a jednali fér,“ pokyvuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz