Střídal, na příkaz kouče šel zpět. Chtěl dát nový impuls, tvrdí Kacetl

Dva zápasy, žádný bod, devět inkasovaných branek. Pardubické Dynamo vstup do nového ročníku nezvládlo podle představ, nevede se v obraně ani v útoku. V úvodním domácím vystoupení ztroskotalo na špatné první třetině a přesilovkách soupeře. V duelu se udála i zajímavá rošáda v brankovišti Dynama – Ondřej Kacetl po třetí brance střídal, po třech minutách hrací doby šel ale zpět na své místo.

HokejkaTV

Natěšení fanoušci pardubického Dynama zažili v úvodním domácím utkání kruté vystřízlivění. Jejich mužstvo totiž v úvodním dějství čtyřikrát inkasovalo, čímž de facto přišlo o naději na body. „Po dobrém začátku jsme měli výpadek, nepokrytí hráčů před vlastní brankou nás vlastně stálo celý zápas," hledal příčiny porážky gólman Ondřej Kacetl. Energie trestala především v přesilových hrách, v utkání využila početní výhody hned ve třech případech. 

Naději na zlepšení vystřelil parádní trefou očekávaný ofenzivní tahoun Robert Kousal, dvaadvacet vteřin jejich ambice srazili Karlovarští znovu k ledu. „Po první části jsme si říkali, že to ještě není ztracené a že máme čtyřicet minut s výsledkem něco udělat. Šance jsme si nějaké vytvořili, ale nepadlo to tam," litoval pardubický brankář.

Sestřih utkání Dynamo – Energie

Právě on se svým mladým kolegou Tomášem Vlkem předvedli v závěru první a začátku druhé třetiny zajímavou rošádu. Po třetí brance Kacetl opustil led, v masce zasedl na střídačku a nehybně sledoval dění na ledě. Náhradní Vlk chytil jednu střelu, dostal jeden gól a třech minutách na ledě byl stažen, od druhého dějství hájil branku Dynama znovu Ondřej Kacetl. „Byl jasný příkaz, že půjdu zpátky. Na nic jsem se neptal," komentoval opakovanou výměnu brankářů hlavní aktér.

„Trenér chtěl něco změnit, dát zápasu nový impuls. Nějaké šance byly, ale bez úspěchu," reagoval zklamaný brankář Dynama, který se při nucené absenci Jakuba Štěpánka stal od úvodního kola gólmanem číslo jedna. Kacetl zápas dochytal, dostal již jen jediný gól, bodový zisk pro Pardubice ale zachránit nedokázal. Úvodní nevydařené zápasy se v kabině Východočechů výrazně projevily. „Nálada samozřejmě není dobrá, když se dva zápasy prohrají, druhý doma před tolika lidmi, kteří skvěle fandí. Přijde jich hodně a vy prohrajete docela vysokým rozdílem, to je nepříjemné," uznal Kacetl. 

Pardubice nesmí zoufat, sezona je ještě dlouhá, bodů ve hře spousta. „Je těžké hned vymazat zápas z paměti, ale máme před sebou padesát zápasů. Musíme to otočit, najít pozitivní věci, ne jen se hrabat ve špatných a nadávat na sebe," prohlásil Ondřej Kacetl. Šanci dokázat zlepšení budou mít Pardubice v pátek na ledě Litvínova.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz