Střelec Veselý o fazóně Slavie, vztahu ke klubu i facce v Kolíně

Foto: Jakub Mezlík, hc-slavia.cz

Slavia bodovala v osmi zápasech za sebou a v prvoligové tabulce je pátá. Omlazený tým střelecky táhne Jan Veselý, který skóroval už sedmkrát.

Plekanec Chance liga

Jak zatím hodnotíte výkony Slavie?
Začátek byl těžký. I proto, že jsme v úvodu soutěže měli silná mužstva: přijel Přerov, pak jsme hráli s Budějovicemi a Prostějovem. My máme obnovený tým, ve kterém je spousta mladých hráčů, takže mohlo sehrát roli i nějaké to rozkoukávání a podobně. Po těch třech zápasech jsme si řekli, že takhle to dál nepůjde a musíme hrábnout. Teď se nám daří. Jsem za to strašně rád: za naši kabinu i za celou Slavii. Jsme z toho nadšení – snad to takhle bude pokračovat a postoupíme do play off. To je cíl, kterého chceme dosáhnout.

Prvoligová tabulka je hrozně vyrovnaná. Od prvního Motoru vás dělí čtyři body, ale třeba od desátého Havířova jen pět.
Očkem to sleduju, i když je ještě začátek sezony. Když člověk leží v posteli, podívá se. Je to hodně vyrovnané, i proto jsem rád, že jsme středeční zápas s Porubou zvládli a udělali si nějaký odskok. Snad se vepředu udržíme.

Co bude podle vás týmovou předností?
Dravost mladých hráčů. V létě nastala v klubu obnova a přišel nový trenér, který chce hrát aktivní hokej a dobře pracuje s mladými hráči. Věřím, že právě dravost bude naší předností. Když nebudeme někde odcouvaní, ale budeme na tom ledě lítat, mělo by to diváky bavit.

„Teď se nám daří. Jsem za to strašně rád: za naši kabinu i za celou Slavii."

Slavia je druhým nejméně vylučovaným týmem soutěže. 
Snažíme se na to dávat pozor. Přesilovka je teď v hokeji strašně silná věc a měla by rozhodovat zápasy. My se snažíme vyvarovat faulů a hrát v disciplíně. Díky našemu aktivnímu pohybu nefaulujeme a hrajeme v pěti. Tak by to mělo být a doufám, že nás to bude dál zdobit.

A na čem je třeba zapracovat – co ukazuje první čtvrtina?
Těžká otázka... Poslední zápasy byly dobré a máme bodovou šňůru. Musíme se ale zlepšit v defenzivě, tam pořád plaveme. Odzadu je potřeba hrát jednodušeji. Říkal jsem to už v dřívějších rozhovorech, ale pořád to tam úplně není. Neměli bychom se bát občas udělat třeba zakázané uvolnění. Pracujeme na tom skoro každý trénink, takže věřím, že ta jednoduchost přijde a obrana potom bude ještě lepší. 

Jan Veselý (vpravo).

Jan Veselý (vpravo). | Foto: Jirka G. Novák, hc-slavia.cz

Jak se zatím cítíte vy sám? Se sedmi góly jste nejlepším střelcem týmu.
Start byl takový pozvolnější, v prvních třech zápasech jsem gól nedal. Teď mě trenéři – vzhledem k příchodu Filipa Vlčka – přesunuli na křídlo, které jsem hrál celý život. Centra jsem hrál až poslední dva roky. Nám jako týmu se dařilo, bylo to super, naše lajna se ale trošku trápila. Třeba při usazování v pásmu, ani herní tlak jsme moc neměli. Myslím, že Filipův příchod byl pro naši lajnu impulsem. Teď se to potvrdilo tím, že jsme udělali nějaké body a pomohli týmu. Snad na to navážeme.

Za Slavii jste hrál už v sezoně 2014/2015. Stihl jste si ji oblíbit?
Jojo. Byl jsem tady rok, bohužel se spadlo – bylo mi to strašně líto, byť nejsem klubový odchovanec. Teď už se za slávistu považuju, protože to tady mám rád. Kubánské náměstí, celé Vršovice, zimák... Jsem tady strašně rád. Pro mě byla Slavia priorita: chtěl jsem se vrátit, podpořit tady mladé kluky, bojovat za Slavii a dovést ji svými výkony, spolu s dalšími hráči, do extraligy.

„Mám to tady rád. Kubánské náměstí, celé Vršovice, zimák..."

Ve Slavii jste začal i sezonu 2015/2016, tu jste ale dokončil v Kolíně.
Myslím, že mi to tam dalo takovou tu facku. Nevím, jestli to bylo nějakou pohodlností, či něčím jiným, to nevím, ale prostě se mi nedařilo. Shodou okolností i v osobním životě nastala nějaká věc... Nakonec jsem skončil v Kolíně – a jak jsem řekl, tam mi to dalo zdravou facku. Teď můžu na angažmá v Kolíně říct jenom dobré slovo, pomohlo mi to. Jsem rád, kde teď jsem. Snad se budu ještě posouvat a štěstí se mě bude držet dál.

Prý o vás Slavia měla zájem už v minulé sezoně, před play off.
Je to tak. V Litoměřicích jsme ale stále bojovali o play off, takže mě trenéři nepustili. Za zlé jim to nemám, takhle to prostě bylo. O zájmu Slavie jsem každopádně věděl a i to rozhodlo, proč jsem tam na další sezonu chtěl přijít.

„Jsem impulzivní hráč, takže třeba někomu i vynadám – vždy to s nimi ale myslím dobře."

V kabině jsou například Jan Novák nebo Jiří Drtina. Snažíte se ale už i vy být v šatně jedním z lídrů?
Já jsem asi pořád ještě mezi těmi mladšími. Samozřejmě se také snažím pomoct. Jsem impulzivní hráč, takže třeba někomu i vynadám – vždy to s nimi ale myslím dobře. Chci, aby se zlepšovali a začali od maličkostí. Protože tak jsem to také dělal a myslím, že se mi to vyplatilo. Teď máme hodně mladou čtvrtou lajnu, která sice dostává nějaké góly, ale spoustu jich dává. Jsou pro nás hrozně platní – když se prvním třem lajnám nedaří, na ně je spoleh. Víme, že také oni umí dát gól.

Před zápasem s Kladnem se loučil Pavel Kolařík. Jak na něj vzpomínáte?
Zažil jsem ho ještě v extralize. Je to slávistická legenda. Je hezké, že se takhle mohl rozloučit. Tenhle hráč si to zaslouží, pro Slavii udělal kus práce. A další kus práce pro ni dál dělá – už jako trenér. Jsem rád, že je jeho dres pověšený nahoře pod stropem. 

Jan Veselý v souboji.

Jan Veselý v souboji. | Foto: Jakub Mezlík, hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz