Střelec Tomi zůstává ve Frýdku-Místku. Probojuje se do Třince?

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

Po podpisech smluv s Rostislavem Martynkem, Milanem Mikulíkem a Davidem Klimšou se prvoligový Frýdek-Místek dohodl s dalším klíčovým útočníkem – Vojtěchem Tomim.

partneři českého hokeje

„Nabídky jsem nějaké měl, ale ve Frýdku-Místku jsem byl hodně spokojený, takže mojí prioritou bylo, abych zůstal,“ přiznal Tomi na stránkách rysů.

Tomi byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem Frýdku – ve 44 utkáních se blýskl devatenácti góly. Navrch přidal 24 asistencí, takže sbíral bod na zápas. 

Ročník přitom – po neúspěšné zkoušce v Havířově – začal v druholigové Opavě. „V té chvíli jsem se hlavně soustředil na sebe, abych podával co nejlepší výkony,“ vrací se do září loňského roku.

Následnou šanci od Frýdku-Místku ale využil a zářil. „Jednoznačně to bylo důvěrou od trenérů a prostorem na ledě. Ice time jako ve Frýdku jsem dostal naposledy ve vítkovické juniorce. Mohl jsem si dovolit mnohem víc a sebevědomí šlo pomalu ale jistě nahoru," ohlíží se. Skvěle mu také sedla spolupráce s Petrem Kafkou a Davidem Klimšou.

Tomi tedy zažil povedený restart, zařadil se k nejefektivnějším hokejistům Chance ligy. Teď na povedený rok hodlá navázat.

„Cíle mám dva. Jeden je týmový: a to probojovat se do play off," hlásí Tomi v rozhovoru pro hcf-m.cz. „Ten druhý je pak osobní: chtěl bych se probojovat do Třince.“

Tomi už v Tipsport extralize hrál: má rovnou stovku startů za Vítkovice. Dočká se nyní šestadvacetiletý křídelník příležitosti u Ocelářů, kteří jsou partnerským celkem rysů?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz