Střelec Koffer na mistrovství řádí. Maminka asi dobře navařila, směje se

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) Švýcarsku nasázel dva góly a další dva zásahy přidal proti Finsku. Útočník reprezentační osmnáctky Filip Koffer má fazonu jako hrom. Celkem ve třech utkáních na mistrovství světa nasbíral už šest kanadských bodů a je neproduktivnějším hráčem národního týmu.

HokejkaTV

Juniorům vyšel vstup do zápasu parádně. Už po 37 sekundách šli po luxusní akci, na jejímž konci byl Martin Lang. „S kluky v kabině se hned naburcujeme do zápasu s cílem dát gól jako první. Zatím se nám to daří, za to jsme rádi,” pochvaluje si Filip Koffer.

Ve čtvrtém útoku s Adamem Najmanem a Jakubem Rychlovským řádí. Není to žádná udržovací formace, ale úderné ofenzivní trio. „Jsem rád, že to celé naší lajně jde skvěle,” usmívá se. A jeho gólová erupce? „Nevím, co se stalo. Celou sezonu bodově moc produktivní nejsem. Maminka mi asi doma před mistrovstvím dobře navařila,” líčí Koffer.

Jan Myšák po výhře nad Finy

Čeští mladíci facku s Běloruskem spláchli dvěma výhrami. Obzvlášť druhé vítězství nad finskými obhájci zlatých medailí z posledního světového šampionátu těší. „Ale nebrali jsme to tak. Je to turnaj, všichni soupeři tu jsou stejní, ale za vítězství jsme moc rádi,” pokračuje.

Druhý úspěch ve dvou dnech? „To je super!”bere si slovo Jan Myšák. Hlavně po začátku, kdy jsme prohráli s Běloruskem. Oba zápasy se nám teď vydařily, rádi bychom si to přenesli o dalších utkání. Je super, že máme postup. Šli jsme si za tím a snad takhle budeme pokračovat i dál,” přeje si litvínovský klenot.

Alois Hadamczik hodnotí duel s Finskem

Reprezentační osmnáctka má postup do čtvrtfinále v kapse. Teď uvidí, na jakého soupeře vyrukuje. „Před zápasem jsme sice trochu počítali body, ale šli jsme do něj s cílem vyhrát, abychom postoupili v tabulce skupiny výš,” hlásí Filip Koffer.

Koho by si přál do čtvrtfinále? „Žádného vysněného soupeře nemáme, je nám to jedno. S Amerikou by to bylo těžké, ale takhle dopředu ještě nekoukáme,” dodává na závěr útočník pardubického Dynama.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz