Střelce nemají, gólmany ano! Takhle Ocelář Kváča kouzlil v Minsku

Oceláři v prvních dvou utkáních letošní Ligy mistrů selhali. Proti Lahti i Minsku neskórovali, jejich střelci mlčeli. Ale brankáře mají Třinečtí vynikající! Patrik Bartošák v pátek inkasoval jen jednou, také Petr Kváča se na ledě Junosti Minsk činil znamenitě.

NHL 20

Trenér Václav Varaďa dal do nedělní bitvy v běloruské metropoli přednost Petru Kváčovi a bývalý gólman Motoru ukázal, že má potenciál. Držel naděje Ocelářů, předvedl několika kvalitních zákroků. Ten nejhezčí byl k vidění ve 37. minutě.

Na domácího útočníka Lopačuka zívala prázdná klec, jenomže Petr Kváča dokázal bleskově zareagovat a střelu soupeře lapil na brankové čáře. Tahle akce jednoznačně aspiruje mezi nejlepší brankářské zákroky dosavadních bojů v Lize mistrů.

Velká škoda, že extraligový mistr nepřidal i potřebnou střeleckou efektivitu a produktivitu. Dvě nuly na kontě branek ze dvou zápasů, takovou bídu u Ocelářů dlouho nepamatují. Třinečtí mohou reputaci napravit příští týden, kdy Lahti a Junosť Minsk přivítají v odvetách na svém ledě.

JUNOSŤ MINSK – HC OCELÁŘI TŘINEC 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Mickevič (Kolgotin, Cyganov), 41. Gerašenko (Lopačuk)
Rozhodčí: Dehaen (Francie), Amosov – Kryckij, Slezov (všichni Bělorusko).  
Vyloučení: 3:12.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 29:28.
Diváci: 3477.
Junosť Minsk: Brikun – Nogačov, Antonov, Tarleckij, Mickevič, Gerašenko, Kazakevič, Lesnikov, Mažuga – Gainetdinov, Želnerovskij, Parfejevec – Kolgotin, Malcev, Kaškar – Cyganov, Drozd, Lopačuk – Vološin, Brikun, Černikov . Trenér: M. Zacharov.
HC Oceláři Třinec: Kváča – M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Galvinš, Gernát, Haman, Hrachovský – Stránský, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Š. Novotný, Kofroň – Adamský, Polanský, Kvasnica – Hladoník . Trenér: Varaďa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz