Strašný! Nedokážu si to vysvětlit, štve Stacha domácí bída Plzně

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

3. prosince 2018, 9:01

Jan Kulíšek

Plzeňská Škoda naposledy na svém ledě vstřelila více než dvě branky 21. října, kdy porazila 4:1 Litvínov. Ve stejném zápase také zaznamenala poslední domácí vítězství. Po prohře 1:4 s lídrem z Třince natáhla čekání už na 43 dní.

Jágr Chance liga

„Strašný,“ jen v reakci hlesne útočník Plzně David Stach. „Nedokážu si to vysvětlit, vždyť přece doma musíme vyhrávat!“

A opět svůj díl sehrál špatný vstup do duelu. V 5. minutě domácí neuhlídali Martina Růžičku, který poprvé překonal Dominika Frodla v bráně indiánů. „Před zápasem jsem měl dobrý pocit, když jsem viděl, jak jsme všichni nahecovaní. Bohužel jsme ale zase inkasovali jako první, nicméně to nebylo to rozhodující,“ pokračoval Stach.

>> Třinec a Olomouc dál září! Tygři srazili Kometu, krize Dynama trvá

A co tedy bylo? „Neproměněná dlouhá přesilovka pěti proti třem. Herně jsme se zvedali, vyrovnali se Třinci, ale i přes šance se nám nepodařilo srovnat. Odklonilo se od nás štěstí, zase jsme dali nějaké tyčky, v tom to však není. Musíme začít hrát zkrátka líp.“

Duel nakonec rozlouskla až třetí třetina, v níž naděje indiánů alespoň na prodloužení zhatila tříminutovka mezi 48. a 51. minutou, když se trefili Ethan Werek a Ondřej Kovařčík. „Pak už se zápas víceméně dohrával,“ potvrdil David Stach.

Šimon Hrubec v brance Ocelářů si nakonec domů nepřibalil vychytanou nulu, protože to byl právě David Stach, který mu ji v 59. minutě sebral. Poslední slovo měli však Třinečtí, když o 32 vteřin později trefil prázdnou branku Vladimír Svačina.

Indiáni se ale musí z výsledkové nepohody rychle probrat. Už v úterý ráno odlétají do Švédska k prvnímu zápasu čtvrtfinále play off Ligy mistrů, kde budou jako jeden ze dvou týmů reprezentovat české kluby.

„Nedokážu si to vysvětlit, vždyť přece doma musíme vyhrávat!“

„Chceme rozhodně udělat úspěch, proto jedeme bojovat o co nejlepší výsledek. Osobně se do Skelleftey moc těším a jsem rád, že máme možnost se porovnat s kvalitní švédskou soutěží,“ uzavřel David Stach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz