Strapáč vyšlehl výhru: Bál se, aby neklikoval, směje se trenér Moták

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

23. září 13:05

David Jahoda

Karlovarská Energie poprvé v nové sezoně ztratila body, rovnou všechny. Stalo se tak na ledě Olomouce. Mohla za to nechytatelná střela Petra Strapáče, který situaci dva na jednoho ze 44. minuty vyřešil po svém.

HokejkaTV

„Jsem rád, že to tam konečně padlo a to čekání jsem utnul. Ve všech předešlých třech zápasech jsem měl nějaké šance, ale nepadlo to tam. To, že nakonec šlo o vítězný gól, mě těší o to víc,“ byl po konci utkání spokojený Petr Strapáč.

V mnoha podobných situacích se Hanáci – ať už v zápase proti Energii, nebo v duelech předchozích – kolikrát ještě ohlédli, a raději chtěli volného spoluhráče. Měl Strapáč hned jasno, co udělá? „No, už mi tam proběhla myšlenka, že to přihraju,“ přiznal s úsměvem. „Pak jsem se ale naštěstí rozmyslel a vystřelil jsem. Dobře jsem udělal a trefil jsem to,“ dodal.

Petr Kolouch, který mu do střelecké pozice nahrával a pomohl mu vytvořit přečíslení, na něj raději ani nekřikl. „Vůbec, v této fázi, kdy potřebujeme každý gól, je lepší to pálit po bráně a když tak to dorazit, než hrát nějaké super kombinace, které ze začátku úplně nevychází,“ popsal Kolouch rozhodující moment utkání.

„V této fázi, kdy potřebujeme každý gól, je lepší to pálit po bráně a když tak to dorazit, než hrát nějaké super kombinace.“

Po nahrávce každopádně metl dopředu. „Posunul jsem mu to a valil za ním, kdyby náhodou nahrával. Ale jsem rád, že to vzal na sebe a parádně to vyřešil. Navíc mě už tam pak dojížděl bek,“ doplnil s tím, že nebyl v tolik výhodné pozici.

Strapáčovo řešení situace si samozřejmě pochvaloval i jeden z dvojice trenérů Olomouce Zdeněk Moták. Ten navíc odtajnil, co mohlo brzy 30letého útočníka čekat za trest.

„Švrk (Jan Švrček) se na mě na střídačce otočil a řekl: Bál se (Strapáč), aby neklikoval,“ prozradil Moták a vzápětí vše dovysvětlil. „Na tréninku po každé takové akci, kterou přehrajeme, třeba přihrávkou do prázdné brány, a nevyjde to, tak se klikuje. Strap se asi bál, že bude muset na střídačce klikovat, tak to tam šlehnul a bylo to úspěšné,“ usmál se Moták.

Strapáčův růžek byl pro Kohouty částečným vysvobozením. V první části totiž svého soupeře k mnoha útočným výpadům nepouštěli, vedli 2:0, na startu druhé části ale během úvodních 108 vteřin vybudovaný náskok ztratili.

„Je pravda, že do druhé třetiny jsme vstoupili hrozně. Obdrželi jsme dva góly během minuty, což nás poznamenalo. Dobrých patnáct minut jsme se z toho dostávali, ale klobouk dolů, že jsme se s tím vyrovnali a zase to zvrátili na naši stranu,“ cenil si nejlepší hráč z olomoucké strany Petr Kolouch.

Mora má aktuálně na kontě devět bodů, po čtyřech kolech ji patří čtvrté místo. Hned v úterý zajíždí na led úřadujícího mistra z Třince. V novém ročníku dosud neodešla bez bodu, prodlouží si sérii i proti Ocelářům?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz