Strapáč: Byl jsem přesvědčený, že to faul nebyl. Reakci Lakatoše chápe

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

28. října 14:31

David Jahoda

Ačkoliv samotný průběh utkání moravského derby byl zajímavý, největší emoce, které vzplály hlavně na pozásové tiskové konferenci, vyvolal nepotrestaný zákrok domácího útočníka Petra Strapáče na hostujícího beka Tomáše Černého před druhým gólem Kohoutů. Strapáč v rozhovoru sdělil, že si hned nebyl vědom toho, že šlo o faul.

HokejkaSHOPvanoce

Běží 37. minuta utkání, do souboje proti sobě jdou olomoucký útočník Strapáč a vítkovický zadák Černý. Oba mají hokejky dost vysoko, Strapáč ale až příliš. Hrazda přímo na obličej!

Vzhledem k tomu, že dění na ledě pokračovalo o pár metrů dál, kdekomu tento moment unikl. Co bylo nejpodstatnější, nezaznamenal ho ani jeden z rozhodčích.

„Abych pravdu řekl, ani jsem to neviděl. Soustředil jsem se na puk, hrál jsem ho nohou. Vím, že tam byl kontakt, ale v první moment jsem byl přesvědčený, že to faul nebyl,“ sdělil po utkání v rozhovoru Strapáč.

„V průběhu zápasu jsem ale zaslechl, že tam byla hokejka, což mě samozřejmě mrzí. Bohužel, zpátky už to vzít nemůžu. Doufám, že se mu nic nestalo,“ uvedl ex-vítkovický forvard. 

Vítkovičtí byli hned přesvědčeni o Strapáčově vině. Spoluhráče, který opouštěl olomoucký zimní stadion na nosítkách, šel okamžitě po následujícím vhazování mstít Dominik Lakatoš.

» Hádka! Strapáč? Bezkouláctví, zuřil Petr. Motáka namíchly vulgarity

„To je v pořádku, on je takový. Chtěl se mi postavit. Oni to vidí jednostranně, že to byl určitě faul. Já jsem s postupem času taky nebyl úplně přesvědčený, že to faul nebyl. Chápu ho, chtěl se postavit za spoluhráče,“ rozuměl Lakatošově reakci.

Po jeho neodpískaném ataku hra pokračovala a Olomouc zvýšila zásluhou Zbyňka Irgla na 2:0. Jenže, nakonec v utkání stejně prohrála. „Nevím, jestli to byla karma, že nám to pak otočili,“ řekl Strapáč.

Kohouti svůj relativně pohodlný náskok drželi ještě v 54. minutě. Pak ale přišel kolaps. Během 42 vteřin dostali dva góly, o necelé dvě minuty i třetí. 

„Je to těžké. Určitě by se nám to nemělo stávat, bohužel v tom našem rozpoložení máme asi každý gól v hlavě. Možná jsme se o výsledek začali trochu strachovat, což byla cesta do pekla,“ konstatoval zachmuřeně útočník, který se vrátil do olomoucké sestavy po třízápasové absenci.

Rychlý spád událostí nebyl u konce. Jen o 14 vteřin později srovnal šikovnou tečí František Skladaný, ale víc než bod nakonec Hanáci z dramatického a vyhroceného střetnutí vyždímat nedokázali. 

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

„Nakonec můžeme být rádi za ten bod, že jsme hned srovnali 3:3. V prodloužení je to loterie, taky jsme tam měli šance. Nedali jsme a z protiútoku jsme dostali gól. Máme bod, bohužel jsme měli mít tři,“ věděl Strapáč.

Mora tak doma prohrála už popáté za sebou, celkově už poosmé z posledních devíti duelů. „Nesmí se nám to stávat, to rozpoložení však není ideální. Myslím si ale jinak, že ten výkon nebyl špatný. Nebyli jsme leklí, mrtví, prostě jsme se rvali,“ hodnotil hru svého celku. Pak ale dodal: „Bohužel ta produktivita nás sráží.“

Může taková prohra zacloumat s mužstvem ještě víc než třeba páteční prohra se Spartou bez vstřelené branky (0:4)? „Ideální to není, ale musíme se z toho poučit a v úterý urvat nějaké body v Boleslavi,“ pronesl Strapáč.

Bude to i s ním v sestavě, nebo bude dodatečně potrestán? 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz