Stránský skolil Berany a chválil Svobodu. Máme na čem stavět, těší ho

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Vítkovice vedly ve Zlíně ještě na konci druhé třetiny 2:0. Pak však ševci do přestávky snížili a při nástupu do třetí části utkání srovnali. Domácí byli rázem na koni a Vítkovice v problémech. Pak se hra uklidnila a utkání směřovalo pomalu do prodloužení, ale nestalo se. V 59. minutě totiž udeřil Šimon Stránský a zápas rozhodl.

HokejkaSHOPvanoce

„Když jsem jel středním pásmem, tak jsem měl čas na promyšlení. Věděl jsem, že ten bek je větší, že by mě obral, že ho spíš objedu. Pak už jsem byl blízko brány a věděl jsem, že Kašík je v bráně takový... rozpohybovaný, tak jsem to zkusil mezi nohy a ono to vyšlo,” popisuje svou vítěznou trefu její autor. Pro Stránského to byl už druhý gól v této sezoně, trefil se i proti Olomouci. Za svou produktivitu děkuje i svým spoluhráčům z útoku, Robertsu Bukartsovi a Dominiku Lakatošovi.

„Zranil se nám Patrik Zdráhal, takže tam šel Laky místo něj, tak jsme hráli první zápas spolu, ale zvykáme si. Oba jsou to výborní hokejisté, takže je super s nimi hrát,” pochvaluje si jednadvacetiletý hokejista.

Na drama ani dojít nemuselo, kdyby si Vítkovičtí dokázali udržet dvoubrankové vedení. To ztratili před koncem druhé třetiny, když snížil Antonín Honejsek. Při vstupu do třetí části se pak ocitli pod tlakem Zlína, který byl nakonec přetaven ve vyrovnání. Ševci na Svobodu vyslali celkem osmatřicet střel. „Oni tak hrají každý rok. Snaží se jít do brány ze všech pozic. Některé pasáže samozřejmě měli lepší, třeba ze začátku třetiny, kdy do nás bušili a měli i víc přesilovek, takže to bude i tím, že nás přestříleli. Jinak si ale myslím, že těch šancí jsme měli víc my,” říká Stránský.

Sestřih utkání Zlín – Vítkovice

Kolaps vítkovické hry na začátku třetí části si ale těžko vysvětluje. „Nevím, jestli to bylo o hlavě, protože jsme vedli 2:1 a pořád jsme si říkali, že to nesmíme zatáhnout a musíme hrát svou hru, protože to na ně platí. Ale pak nám tam padl ten gól. Potom jsme se naštěstí uklidnili a dotáhli to do vítězného konce.”

Důležitým mužem utkání byl vítkovický gólman Miroslav Svoboda, který ostravský celek nejednou podržel. „Míra Svoboda zachytal parádně. To byl náš stavební kámen úspěchu. Podržel nás ve všem. Při oslabení tři na pět měl vynikající zákroky a byl to od něj skvělý výkon,” potvrzuje střelec vítězné trefy.

Vítkovickým dělali v zápase problémy častá vyloučení. Celkem sedm vyloučených, oproti jednomu zlínskému. „Musíme se toho vyvarovat. Potom je těžké to bránit a ubírá nám to síly. Musíme se soustředit na to, abychom byli co nejméně na trestné lavici,” je si vědom vítkovický útočník.

Po dvou kolech tak mají Ostravané na svém kontě čtyři body zařazují se do první poloviny tabulky. „Určitě jsme s tím spokojeni. Samozřejmě šest by bylo lepších. Měli jsme na to mít šest bodů, ale máme čtyři a máme na čem stavět,” těší autora vítězné trefy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz