Stránský se porval s Cibulskisem: Ten borec měl snad přes sto kilo

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bílí Tygři vyrovnali sérii s Hradcem Králové na 2:2, přičemž Roman Will vychytal čisté konto. Brankář domácích si počínal fantasticky, když zastavil všech 21 pokusů soupeře. Sám však zůstává nohama na zemi. „Můj výkon? Je to jen odraz celého týmu. Kluci fantasticky blokovali střely, padali do nich po hlavě a nasazovali svůj hokejový život. Klobouk dolů," pochválil své spoluhráče liberecký gólman.

Plekanec Chance liga

A měl pravdu. Třeba takový Jaroslav Vlach zblokoval tři střely soupeře, Ladislav Šmíd dvě. Sám Will přiznává, že nula pro něj ale není důležitá.

„Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli. Věřil jsem tomu, že domácí zápasy zvládneme a jsem rád, že celý tým bojoval tak, jak se má. Přišlo mi, že jsme prostě hráli výborně, nepustili jsme je téměř k ničemu. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli, vyhráli jsme hlavně díky týmovému výkonu a potvrdili jsme to, že i v Hradci jsme hráli dobře, ale jen jsme zápasy nedokázali dotáhnout do vítězného konce," radoval se po jasné výhře 3:0.

Porvat se? I to je moje práce, culí se Jan Stránský

„Myslím, že moje výkony jsou obrazem celého týmu. Kluci znovu zblokovali neskutečné množství střel. Padají tam po hlavě a nasazují svůj hokejový život. Jsem za to vděčný a jsem rád, že šlapeme jako tým," pokračoval Will.

Mozaika hráčů do sebe zapadla, před třetím zápasem se vrátil do sestavy Jan Stránský, který si ve čtvrté bitvě vyšlápl v pěstním souboji na Oskarse Cibulskise a počínal si víc než úspěšně. „Byla tam nějaká provokace jak z naší, tak hradecké strany. Nakonec z toho vyplynula bitka. Dominik Lakatoš se nechtěl prát, tak jsem to vzal za něj," usmíval se Stránský.

Bitka Jana Stránského s Oskarsem Cibulskisem

Tomu ani nevadilo, že je protihráč o deset centimetrů vyšší a jedenáct kilo těžší. „Oba jsme skončili na zemi. Snažil jsem se rvačku ustát, ale nevím... Ten frajer měl snad přes sto kilo... Já na tyhle věci ale nekoukám, protože kdybych se nad tím nějak zamýšlel, nemohl bych do té rvačky nakonec ani jít," dodal liberecký útočník.

Tygři srovnali stav série na 2:2 a v Hradci se bude začínat od nuly, Liberec navíc poženou poslední dvě výhry. „Když to bylo 0:2, měl jsem zatažené půlky. Je super, že jsme dokázali vyrovnat. Myslím, že jsme ve všech čtyřech zápasech odvedli dobrý výkon, hlavně během druhého duelu v Hradci, kdy jsme ho sice neunesli psychicky, ale po herní stránce jsme byli lepší než Hradec," shrnul Jan Stránský.

Sestřih 4. utkání Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz