Stránský po divočině: Řvali jsme jak malí kluci. Od koho dostal pusu?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Něco podobného už v extralize dlouho nebylo. Oceláři s Motorem sehráli velice divokou bitvu, která nabídla hned šestnáct branek! Hráči s drakem na prsou v utkání třikrát dotahovali manko, nakonec ale brali všechny body za výhru 9:7. Nejlepší extraligový střelec Matěj Stránský na svou pažbu přidal další dva zářezy, navíc asistoval u vítězné branky.

O Kapku lepší hokej

Uběhlo prvních patnáct minut, na kostce v třinecké WERK ARENĚ svítil stav 0:3 pro českobudějovický Motor. Hororový start Ocelářů. „Byl to od nás špatný začátek. Soupeř využil dvě přesilovky, tam si to dali do prázdné, což se nám nesmí stávat. Byl to zbrklý začátek z naší strany, do dalších zápasů se toho musíme vyvarovat,“ kroutí hlavou Matěj Stránský.

Poslední extraligoví šampioni se ale nehodlali vzdát. Ještě do první přestávky manko korigovali, následně stav srovnali. „Pak jsme se dostali zpátky do hry, ukázali jsme si, že s nimi můžeme hrát. Bylo to velké povzbuzení na psychiku,“ potvrzuje nejlepší extraligový kanonýr.

Motor ale opět ukázal vysoké procento produktivity. Tři střely, tři branky a další vedení o tři góly. „Zase jsme ze tří jejich šancí dostali tři branky a zase museli dotahovat. Byl to opravdu šílený zápas, ani nevím, co k tomu pořádně říct,“ pokračuje Stránský v popisu klání.

Oceláři ale nakonec mohli slavit. V závěrečné třetině čtyřmi trefami otočili duel na svou stranu, byť hosté ještě v úvodu závěrečné dvacetiminutovky vedli 7:5. „Jsme rádi za to, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce a ukázali velký charakter. Určitě ale musíme zapracovat na defenzivě, protože sedm branek dostávat nemůžeme,“ ví třinecký forvard.

„Myslím, že mi dokonce dal i pusu. My tam po sobě řvali jak malí kluci, měli jsme strašnou radost!“

Kde by hledal klíčový moment divokého utkání? „Asi to byla branka na 7:7, dodala nám potřebnou sílu na finiš, kdy jsme duel otočili. To jsme potvrdili při jejich hře bez gólmana. Měli jsme štěstí, opravdu to bylo šílené utkání. Bylo hodně vyrovnané, jsem rád, že jsme to přetáhli na svou stranu a máme tři body. Byť to bylo takovým způsobem,“ říká.

Šest minut před koncem pak vyraženou střelu Matěje Stránského do branky doklepl Vladimír Dravecký a na třineckém ledě propukla nefalšovaná euforie. „Myslím, že mi dokonce dal i pusu. My tam po sobě řvali jak malí kluci, měli jsme strašnou radost. Všichni jsme za něj byli rádi, protože dal po dlouhé době opět branku,“ raduje se z trefy spoluhráče, který se prosadil poprvé od loňského září.

Šestnáct branek, hodně šílené utkání. Kdy naposledy takový duel Matěj Stránský zažil? „To už si ani nepamatuji, možná někdy naposledy v žácích. V profi kariéře si nevybavuji, že by někdy padlo tolik branek. Před každou třetinou jsme si říkali, že musíme zlepšit obrannou hru, což se nakonec příliš nepovedlo. Všichni jsme věřili, tahali jsme za jeden provaz. Nebylo to ideální utkání, ale bereme tři body. Každopádně do budoucna se takových zápasů musíme vyvarovat,“ uzavírá třinecký kanonýr.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz