Straka opustil střídačku Plzně, Škodu povede Čihák. Trénují i hráči NHL

Foto: Jan Štěpánek, hcskoda.cz

V pondělí testy fyzické kondice, den poté první společný trénink na ledě. Také hokejisté Plzně už absolvují hlavní fázi přípravy před novou sezonou. V té minulé se probili do semifinále play off, posléze ztratili trio Svoboda, Moravčík, Sklenička, které míří do NHL. Nástup naopak hlásí jiné posily.

Plekanec TELH

Jedna novinka se týká také obsazení trenérských pozic. Někdejší asistent Ladislav Čihák (na snímku) byl už v uplynulém ročníku vedený jako hlavní kouč Škody, nicméně na střídačce měl hlavní slovo Martin Straka. Majitel klubu se během letní pauzy vrátil do kanceláře, tým má na povel Čihák, pomáhají mu Jiří Hanzlík, Jaroslav Špaček a kouč gólmanů Rudolf Pejchar.

Západočeši už pracují ve výstroji a na bruslích. "Letní příprava je vždycky dlouhá, každý je potom rád, že může vyjet na led. Já to tak mám také," řekl Čihák pro klubový web. Přiznal, že většina svěřenců zvládla fyzické testy podle představ. "U někoho to bylo horší, ale do začátku extraligy je ještě spousta času. Začínáme až 15. září, takže v srpnu hráči dostanou individuální plány, aby mohli dotrénovávat," uvedl kouč.

Plány pro útok? Nedorost s Gulašem, Kratěna u Stacha a Indráka

Po úvodním zahřívacím dni budou mít tréninky plzeňských hokejistů jasný režim. "Nejdřív půjde první skupina, pak se sejdeme všichni, následovat bude skupina druhá. Trénovat se bude vždy přibližně 45 minut. To bychom rádi praktikovali první a druhý týden. Potom už chceme všechno stabilizovat, ať na led chodí všichni společně," přiblížil Čihák.

Všichni hráči jsou podle jeho slov zdravotně fit, Čihák už přemýšlí o složení týmu. "Určitě chceme dát k sobě Vencu Nedorosta a Milana Gulaše, k nim zatím máme Vojtu Němce. Ve druhé lajně počítáme s tím, že Ondra Kratěna bude hrát se Stachem a Indrákem, ve třetí zatím vidíme Jardu Kracíka, Denise Kindla a Honzu Eberleho. O čtvrtý útok se budou muset poprat mladší hráči," naznačuje podobu útočných formací.

V obraně klub spoléhá na zkušenosti Petera Čerešňáka a Jakuba Kindla, víc prostoru patrně dostanou mladíci David Kvasnička s Lukášem Kaňákem. Vedení klubu stále zvažuje příchod jednoho beka. Otazník je stále v brankovišti, kam po odchodu Svobody dorazil slávista Dominik Frodl, ovšem Škoda ještě jednoho brankáře hledá. "Do konce týdne bychom mohli vědět, jak to dopadne. Jedná se o brankáře ze Slovenska, se kterým jsme v kontaktu," zmínil Čihák.

Na zkoušce Karabáček, Škoda jedná s gólmanem ze Slovenska

Počátkem srpna se do přípravy zapojí zámořští hráči Conor Allen, Nick Jones a Ryan Hollweg. Na ledě se s týmem naopak chystají hráči NHL, konkrétně Pavel Francouz, Marek Mazanec, Jan Kovář, Michal Moravčík a David Sklenička. "Kluci se s námi připravují, aby doplnili počty při trénincích," vysvětlil hlavní trenér. 

Na zkoušku k Západočechům nastoupil Václav Karabáček. Někdejší juniorský reprezentant a spoluhráč Jakuba Vrány či Davida Pastrňáka má před sebou poslední rok tříleté smlouvy s Buffalem, nemůže tedy hrát přípravné zápasy. "Bude s námi trénovat, uvidíme ho. Tomáš Vlasák mi říkal, že s Karabáčkem v prvním týmu Sabres nepočítají, takže pokud by to tam nedopadlo, tak bychom o něj projevili zájem. Uvidíme. Trochu si ho pamatuji ještě z Letňan, je to šikovný kluk."

Herní styl Plzně by se podle Čiháka neměl výrazněji měnit. "Kluci mají systém zažitý. ideální je něco půl na půl – dobře útočit, ale také poctivě makat do defenzivy. A hrát chytře, nebláznit na ledě. Loni nám přineslo úspěch jádru týmu, které se víceméně podařilo udržet," doplnil závěrem kouč, jehož tým se koncem srpna pustí do programu základní skupiny Ligy mistrů..

Program utkání HC Škoda Plzeň

02.08. 17:30 HC Škoda Plzeň – ČEZ Motor České Budějovice
07.08. 17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň
09.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň
14.08. 17:30 HC Škoda Plzeň – HK Sarjarka Karaganda
21.08. 17:30 SHC Klatovy – HC Škoda Plzeň
30.08. 17:00 HC Škoda Plzeň – HC Lugano (Liga mistrů)
01.09. 16:30 HC Škoda Plzeň – JYP Jyväskylä (Liga mistrů)
07.09. 18:00 JYP Jyväskylä – HC Škoda Plzeň (Liga mistrů)
09.09. 19:45 HC Lugano – HC Škoda Plzeň (Liga mistrů)

Příchody z HC Škoda Plzeň

Dominik Frodl (Slavia Praha)
Václav Nedorost (České Budějovice)
Vojtěch Němec (Kometa Brno)
Jan Eberle (Olomouc)
Roman Vráblík (České Budějovice)
Conor Allen (Wolfsburg)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Miroslav Svoboda (Nashville)
Alexandr Hylák (neznámo)
Petr Kadlec (neznámo)
Miroslav Preisinger (neznámo)
Jan Schleiss (Vítkovice)
Tomáš Mertl (Kunlun)
Tomáš Kubalík (neznámo)
Matěj Chalupa (Hradec Králové, zkouška)
Tomáš Vracovský (Pardubice, zkouška)
David Sklenička (Montreal)
Michal Moravčík (Montreal)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz