Stopky za škaredé zákroky: Hollweg bodl Gulašiho, Jiránek sestřelil Fleka

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Plzeňský útočník Ryan Hollweg neunikl disciplinárnímu trestu za řádění v závěru páté semifinálové bitvy s Kometou, za bodnutí špičkou hole do rozkroku Michala Gulašiho vyfasoval stopku na tři utkání. A pyká také jihlavský Tomáš Jiránek. Ten po zásahu do oblasti hlavy a krku karlovarského Jakuba Fleka přijde o dva barážové zápasy.

Plekanec Chance liga

Ryan Hollweg v závěru posledního plzeňského zápasu v sezoně neudržel nervy na uzdě, když nejdřív píchl Michala Gulašiho do rozkroku, pak srazil Martina Erata a nakonec se ještě popral s Tomášem Malcem. Za své řádění však od arbitrů Vladimíra Pešiny a Daniela Pražáka vyfasoval jen čtyři trestné minuty za bitku s posledním jmenovaným.

Zákrok Ryana Hollwega na Michala Gulašiho

Hollwegův zákrok na Gulašiho potrestala až disciplinárka. "Dopustil se ho zcela mimo souboj o puk, když krátkým pohybem hole vědomě zasáhl soupeře do oblasti genitálií," popisuje Holý, který plzeňského bijce potrestal stopkou na tři zápasy. Přihlédl i k tomu, že v posledních dvou letech nebyl trestán a Gulaši neutrpěl žádné zranění.

Drsňák Hollweg řádil: Srazil mstitele Erata, pak v bitce složil i Malce »

Nebezpečný zákrok předvedl také jihlavský útočník Tomáš Jiránek, který ve druhém dějství barážové bitvy s Karlovými Vary sestřelil Jakuba Fleka. Od hlavních rozhodčích Jana Hribika a Petra Laciny dostal trest na dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Flek utrpěl poranění hlavy a není jasné, zda do baráže ještě zasáhne.

Zákrok Tomáše Jiránka na Jakuba Fleka

"Flek před střetem při odehrání kotouče výrazně snížil těžiště, čímž omezil možnosti vlastní obrany. Nicméně Jiránek vedl zákrok ve vysoké nájezdové rychlosti, přičemž krátce předtím, než zasáhl Fleka loktem do hlavy, se odrazil z pravé nohy, čímž zvýšil intenzitu zásahu," hlásí Holý, který z tohoto důvodu vystavil stopku na dva zápasy.

Ztráty pro Energii: Tuominen musí na operaci, Fleka vyautoval Jiránek »

Šéf extraligové disciplinárky se zabýval také zákroky Marka Baránka na Patrika Machače, Jakuba Suchánka na Henriho Tuominena a Michala Trávníčka na Davida Šticha a Martina Lenďáka. Ve všech případech však bylo disciplinární řízení zastaveno. Baránek, Suchánek i Trávníček tak mohou na rozdíl od Jiránka v 7. kole baráže nastoupit.

Zákrok Marka Baránka na Patrika Machače

Zákrok Jakuba Suchánka na Henriho Tuominena

Zákrok Michala Trávníčka na Martina Lenďáka

Zákrok Michala Trávníčka na Davida Šticha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz