Stopka za sestřelení Musila? Kosticyn se odvolal a už zná verdikt disciplinárky

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

Pardubický útočník Andrej Kosticyn neuspěl s odvoláním proti trestu za faul na třineckého zadáka Davida Musila. Disciplinární komise extraligy potvrdila své původní rozhodnutí o zastavení činnosti na dvě utkání a pokutě ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

O Kapku lepší hokej

K incidentu došlo ve druhé třetině pátečního střetnutí Pardubic s Třincem. Kosticyn ve vlastním pásmu tvrdě dohrál Musila, za což od rozhodčích Oldřicha Hejduka a Adama Kiky dostal menší a osobní desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

Ocelářům se zdál trest pro běloruského tvrďáka nedostatečný, a tak zákrok nechali přezkoumat Viktorem Ujčíkem. Šéf extraligové disciplinárky jim dal za pravdu a sáhl ke stopce na dva duely a finanční pokutě, což se pro změnu nelíbilo zase Pardubicím.

Bělorus se proti rozhodnutí v součinnosti s Dynamem odvolal. „Klub s verdiktem disciplinární komise nesouhlasí. Jsme toho názoru, že se Andrej Kosticyn nedopustil žádného přestupku proti pravidlům,“ prohlásil sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.

Kosticyn ale s odporem neuspěl. Extraligová disciplinárka ve složení Viktor Ujčík, Leoš Čermák, Tomáš Jelínek, Petr Kadlec a Libor Procházka původní verdikt o zastavení činnosti na dva duely a pokutě ve výši 10 procent základní měsíční odměny potvrdila.

Disciplinárka se neztotožnila s názorem Kosticyna, že Musila atakoval čistě. „Zákrok byl veden vědomě, s velkou intenzitou a nebezpečným způsobem. Nikoliv čelně, ale ze strany, zcela mimo zorný úhel protihráče a bez jakékoliv snahy hrát kotouč,“ uvedli Ujčík a spol.

„Další argumenty (skutečnost, že zákrok byl veden na protihráče v držení kotouče, nedošlo při něm k zásahu hlavy či krku a protihráč neutrpěl v důsledku zásahu zranění) byly již zohledněny v kvalifikaci přestupku a původním rozhodnutí,“ doplnili.

Kosticyn přijde také o derby v Hradci Králové

Kosticyn se provinil hned ve třetím zápase po odpykání trestu za faul na olomouckého obránce Adama Rutara. Tehdy měl původně přijít o sedm zápasů, ale na základě nových záběrů mu byl po odvolání snížen trest zastavení činnosti jen na tři střetnutí.

Po faulu na Musila chyběl Kosticyn Dynamu už v nedělním kole proti Litvínovu, a přijde také o úterní derby v Hradci Králové. Zkušený útočník, jenž v dosavadních sedmi utkáních nasbíral šest bodů (1+5), se může vrátit do hry až v pátek v Mladé Boleslavi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz